Przejdź do stopki

Podsumowanie Kiermaszu Charytatywnego dla Miłosza Rdzaka

Podsumowanie Kiermaszu Charytatywnego dla Miłosza Rdzaka

Treść

W niedzielę 14.04.2024 r. na placu przy kościele parafialnym w Łękawicy odbył się Kiermasz Charytatywny zorganizowany przez KGW Czerwone Korale i OSP Łękawica.

Celem wydarzenia była zbiórka pieniędzy dla Miłosza Rdzaka, mieszkańca Łękawicy, który zmaga się z chorobą genetyczną - zespołem Ushera typu 2, znanym również jako głucho-ślepota.

W akcję pomocy dla Miłoszka włączyło się wiele osób, w tym m.in. mieszkańcy Łękawicy, a także stowarzyszenia z terenu gminy Skrzyszów oraz sąsiednich miejscowości.

Produkty na kiermasz przekazali: KGW Czerwone Korale, OSP Łękawica, KGW Ładna, KGW Trzemesna, KGW Wola Rzędzińska, Koło Pszczelarzy Skrzyszów, Maria i Krzysztof Kowalscy, Katarzyna Łabędź, Alicja Łabędź, Barbara i Andrzej Łabędziowie, Teresa Wzorek, Teresa Obal, Aneta Żurowska, Elżbieta Piska, Alicja Nowak, Patrycja Obal, Danuta Skrężel, Halina i Wiesław Budzikowie, Kinga i Daniel Onikowie, Aleksandra Piątek, Elżbieta Nocek, Maria Dymon, Bożena Bilińska, Teresa Zymuła, Anna Czarnik, Patrycja Pancerz, Joanna i Michał Góralowie, Tomasz Bień, Elżbieta i Hieronim Żurowscy. 

Dzięki ludziom o wielkich sercach, podczas kiermaszu zebrano kwotę 40 096,50 zł (w tym 2 800 zł przekazane przez proboszcza parafii w Łękawicy ks. Grzegorza Grycha).

Dziękujemy serdecznie wszystkim kupującym, a także osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do powodzenia niniejszego przedsięwzięcia. 

Organizatorom dziękujemy za wspaniale przeprowadzony kiermasz. 

 

W dalszym ciągu trwa licytacja przedmiotów, z których dochód przeznaczony zostanie na leczenia Miłosza. Zachęcamy do śledzenia: Licytacje dla Miłoszka – By dziecku wzrok nie odebrał mrok  

Rodzicom Miłosza życzymy dużo sił i wytrwałości w walce o zdrowie synka. Wszystkiego dobrego!

 

Zdj. Parafia pw. św. Mikołaja Bpa w Łękawicy oraz Łękawica - nasza mała ojczyzna