Przejdź do stopki

Piłkarski raport

Piłkarski raport

Treść

W miniony weekend odbyła się 17 kolejka klasy okręgowej.

LUKS Skrzyszów w meczu wyjazdowym podejmował Łęgovię Łęg Tarnowski.

W 5 min pierwszy strzał na bramkę gospodarzy z pola karnego oddał Kacper Proszowski, lecz skutecznie w bramce interweniował bramkarz gospodarzy. W 6 min piłkę w okolicy pola karnego drużyny gości przejął Bartłomiej Kotapka i płaskim strzałem pokonał interweniującego Tomasza Dudziaka, otwierając wynik spotkania 1:0. W kolejnych minutach LUKS Skrzyszów starał się odpowiedzieć. W 10 min spotkania Jakub twardy dośrodkował piłkę w pole karne z lewej strony boiska. Do piłki doszedł Kasper Proszowski, jednak po strzale skrzydłowego nieznacznie minęła bramkę. W 19 minucie spotkania groźny strzał na bramkę gości zza pola karnego oddał Sebastian Tryt, lecz skutecznie w bramce interweniował Tomasz Dudziak. W 20 min ponownie skutecznie zaatakował zespół gospodarzy. Piłkę w polu karnym opanował Dominik Król i płaskim strzałem podwyższył prowadzenie 2:0. Łęgovia Łęg Tarnowski nie zwalniała tempa. W 21 min gospodarze wykorzystali błąd w szeregach gości. Mikołaj Sypek oddał płaski strzał zza pola karnego i podwyższył prowadzenie 3:0. W kolejnych minutach LUKS Skrzyszów starał się zmniejszyć dystans do rywala. W 26 min Krystian Kozioł dograł piłkę w pole karne do Kacpra Proszowskiego, jednak piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. W 36 min kolejny groźny atak przeprowadzili gospodarze. Napastnik Łęgovii minął interweniującego Tomasza Dudziaka, oddał strzał na bramkę, lecz piłkę tuż sprzed linii bramkowej wybił Mateusz Gucwa. W pierwszej połowie pomimo sytuacji z obu stron wynik nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie rywalizacji jako pierwszy zaatakował zespół gospodarzy. W 50 min indywidualną akcję lewą stroną boiska przeprowadził Filip Herduś i precyzyjnym strzałem na dalszy słupek podwyższył prowadzenie gospodarzy 4:0. W kolejnych minutach gospodarze nie odpuszczali. W 52 min spotkania ponownie piłkę w polu karnym otrzymał Filip Herduś, zdobywając kolejną bramkę, 5:0. LUKS Skrzyszów starał się zmniejszyć straty do rywala. W 55 min goście przeprowadzili składną akcję lewą stroną boiska. Piłka trafiła pod nogi Wiktora Gniadka, który pokonał bramkarza, zmniejszając stratę do rywala 5:1. W 60 min spotkania Bartłomiej Kopatka przeprowadził indywidualną akcję prawą stroną, piłka trafiła pod nogi Mikołaja Sypka, który precyzyjnym strzałem zdobył kolejną bramkę w tym spotkaniu 6:1. W 67 min Adam Dudziak dośrodkował piłkę w pole karne, a futbolówkę w bramce umieścił Filip Wardzała 6:2. W kolejnych minutach pomimo sytuacji z obu stron wynik już się nie zmienił.

Łęgovia Łęg Tarnowski 6:2 LUKS Skrzyszów

LKS Ładna w meczu wyjazdowym podejmowała TS Tuchovię. Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. W 9 min spotkania piłkę w siatce umieścił Damian Kucharczyk, otwierając wynik spotkania 1:0. W kolejnych minutach LKS Ładna starała się doprowadzić do wyrównania. W 25 min Jakub Trzpis pokonał bramkarza gospodarzy, doprowadzając do wyrównania 1:1. W pierwszej połowie pomimo sytuacji z obu stron wynik nie uległ zmianie. Drugą połowę lepiej rozpoczęła TS Tuchovia. W 51 min na listę strzelców wpisał się Norbert Starzyk, ponownie dając prowadzenie gospodarzom 2:1. W 72 min czerwoną kartkę obejrzał Piotr Szosta i goście kończyli mecz w „10”. W 86 min ponownie skutecznie zaatakowali gospodarze. Bramkę strzelił Szczepan Baran, ustalając wynik spotkania.

TS Tuchovia 3:1 LKS Ładna

LKS Szynwałd w meczu wyjazdowym podejmował KS Rzuchową. Pierwszą groźną sytuację w meczu mieli gospodarze. Strzał w 6 min spotkania oddał Filip Bogacz, lecz pewnie piłkę złapał Kacper Zapała. W 8 min spotkania LKS Szynwałd przeprowadził pierwszą groźną sytuację w meczu. Piłkę z lewej strony w pole karne dośrodkował Patryk Pędrak, piłkę głową do Mateusza Glińskiego zgrał Damian Budzik, lecz w ostatnim momencie obrońca gospodarzy skutecznie interweniował w polu karnym. W 10 min mocny i precyzyjny strzał z 25 metrów oddał Patryk Pędrak, lecz kapitalną interwencję w bramce zanotował Bartłomiej Pociecha. W 11 min po rzucie rożnym ponownie zza pola karnego strzał oddał Patryk Pędrak i kolejną skuteczną interwencję w bramce zanotował Bartłomiej Pociecha. W 25 min piłkę z lewej strony przejął Michał Kloch, oddał groźny strzał, lecz po raz kolejny skutecznie w bramce interweniował Kacper Zapała. W 30 min spotkania piłkę po błędzie zawodnika gospodarzy przechwycił Kamil Kantor i pewnym mocnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy, otwierając wynik spotkania 0:1. W 35 min kolejną sytuację mieli goście, lecz piłka po strzale Dawida Miczka trafiła w ręce Bartłomieja Pociechy. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem LKS Szynwałd. Po zmianie stron do ataku ruszyli gospodarze. W 50 min strzał z rzutu wolnego oddał Przemysław Krawiec, lecz skutecznie w bramce interweniował Kacper Zapała. W 58 min piłkę z lewej strony dośrodkował Patryk Klich, strzał głową oddał Andrzej Krakowski, lecz piłka poszybowała nad poprzeczką. W 64 min Radosław Kantor podał piłkę na skrzydło do Kacpra Krakowskiego, który dośrodkował piłkę w pole karne do Mateusza Glińskiego, jednak sędzia odgwizdał spalonego. W 70 min rzut wolny odgwizdał sędzia w okolicy pola karnego gospodarzy. Do piłki podszedł Mateusz Gliński, jednak świetną interwencję w bramce zanotował Łukasz Lisak. W 77 min daleki wrzut w pole karne z autu. Piłka spadła na głowę Marcina Bałuta, który doprowadził do wyrównania. W końcowych fragmentach rywalizacji zespoły starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak wynik już się nie zmienił.

KS Rzuchowa 1:1 LKS Szynwałd

KS Pogoria Pogórska Wola w meczu wyjazdowym podejmowała Iskrę Tarnów. Zespoły w obecnym sezonie zajmują miejsca w środkowej części ligowej tabeli. W pierwszym meczu tych drużyn w rundzie wiosennej w Pogórskiej Woli zwycięstwo odniósł zespół gospodarzy 2:1, po bramkach Marka Starca i Rajmunda Kapustki. Zespoły w meczu stwarzały dogodne sytuacje z obu stron, jednak w tym spotkaniu kibice zgromadzeni na stadionie nie oglądali bramek i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Iskra Tarnów 0:0 KS Pogoria Pogórska Wola

KS Łękawica przed własną publicznością podejmowała KS Tarnowiec. Pierwszą groźną sytuację w meczu mieli goście, lecz skutecznie w bramce interweniował Jakub Cichy. Gra toczyła się głównie w środku pola, a zespoły szukałuy dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. W 14 min sędzia podyktował rzut wolny dla KS Łękawicy w okolicach pola karnego drużyny gości. Do piłki podszedł Tomasz Łabędź i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości, otwierając wynik spotkania 1:0. W 24 min koleją sytuację bramkową miała KS Łękawica, jednak w ostatniech chwili piłkę sprzed lini bramkowej wybił Przemysław Kozioł. W 36 min w dobrej sytuacji znalazł się Patryk Wajda, który podwyższył prowadzenie gospodarzy 2:0. W pierwszej połowie wynik już się nie zmienił. W drugiej odsłonie rywalizacji KS Łękawica dążyła do zdobywaznia kolejnych bramek. W 47 min piłkę w pole karne dośrodkował Maksymilian Szarot, a drugie trafienie w tym spotkaniu zanotował Patryk Wajda 3:0. W 59 min sędzia podyktował rzut wolny dla KS Łękawicy w okolicach pola karnego gości. Do piłki podszedł Maksymilian Szarot, który zamienił rzut wolny na bramkę 4:0. W 87 min spotkania kolejną bramkę dla KS Łękawicy zdobył Mateusz Kępa, jednak w tej sytuacji sędzia odgwizdał spalonego. W końcowych fragmentach tego spotkania wynik nie uległ zmianie.

KS Łękawica 4:0 KS Tarnowiec

W ligowej tabeli LUKS Skrzyszów pozostaje na 4 miejscu, LKS Ładna plasuje się na 5 pozycji, LKS Szynwałd spadł na 8 lokatę. W rozgrywkach A klasy KS Pogoria Pogórska Wola pozostaje na 6 miejscu, natomiast w rozgrywkach klasy B KS Łękawica plasuje się na 5 miejscu.

W następny weekend odbędą się następujące spotkania:

Ikar Odporyszów vs LKS Szynwałd 20.04.2024, godz.17

LUKS Skrzyszów vs TS Tuchovia 20.04.2024, godz.17

LKS Ładna vs Radłovia Radłów 21.04.2024, godz. 13

KS Pogoria Pogórska Wola vs WKS Siemiechów 20.04.2024, godz.17

LKS Wierzchosławice – Ostrów vs KS Łękawica 21.04.2024, godz.17.