Przejdź do stopki

Piłkarski Raport

Treść

W miniony weekend odbyła się 25 kolejka klasy okręgowej.

LUKS Skrzyszów przed własną publicznością podejmował Ikara Odporyszów. W pierwszych fragmentach spotkania nie padła żadna bramka. Wynik bezbramkowy utrzymywał się do 32 min spotkania. W dobrej sytuacji znalazł się zawodnik gości Dominik Wiśniewski, otwierając wynik rywalizacji. LUKS Skrzyszów grając przed własną publicznością, starał się doprowadzić do wyrównania, jednak zespoły na przerwę schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu drużyny z Odporyszowa. Podrażnieni gospodarze po zmianie stron ruszyli do odrabiania strat. W 52 min bramkę strzelił Krystian Kozioł, doprowadzając do wyrównania. Zespoły dążyły do zdobycia kompletu punktów w tym pojedynku. Trenerzy w drugiej części gry przeprowadzili zmiany w swoich szeregach, chcąc przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ta sztuka udała się gospodarzom. W doliczonym czasie gry piłkę w siatce umieścił Krystian Kozioł, zapewniając zwycięstwo drużynie gospodarzy.

LUKS Skrzyszów 2:1 Ikar Odporyszów

LKS Szynwałd w meczu wyjazdowym podejmował LUKS Radłovię Radłów. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. W 9 min bramkę strzelił Dariusz Wardzała, otwierając wynik spotkania 1:0. W kolejnych minutach gospodarze „poszli za ciosem". W 26 min spotkania bramkę strzelił Norbert Łysik, podwyższając prowadzenie. LKS Szynwałd starał się atakować, jednak ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do LUKS Radłovii Radłów. W 32 min Kasper Mikuła pokonał bramkarza gości, ustalając wynik do przerwy na 3:0. Po zmianie stron zawodnicy z Szynwałdu nie mając nic do stracenia ruszyli do odrabiania strat. W 50 min Kacper Krakowski umieścił piłkę w siatce, dając nadzieję LKS Szynwałd na korzystny rezultat w tym spotkaniu. Gospodarze jednak byli bardzo dobrze dysponowani w tym spotkaniu. W 67 min bramkę strzelił Damian Bachara, a 86 min Dariusz Bałut ustalił wynik rywalizacji.

LUKS Radłovię Radłów 5:1 LKS Szynwałd

LKS Ładna przed własną publicznością podejmowała LUKS Zalipie. W pierwszych minutach spotkania zespoły starały się otworzyć wynik spotkania, brakowało jednak skuteczności. Pomimo sytuacji z obu stron pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie trenerzy przeprowadzili zmiany w swoich szeregach, chcąc zdobyć 3 pkt w tym pojedynku. Bezbramkowy remis utrzymywał się do końcowych fragmentów spotkania. W 82 min czerwoną kartką w drużynie gości ukarany został Adrian Grabka i goście musieli kończyć mecz w „10". LKS Ładna atakowała w poszukiwaniu bramek. W 85 min piłkę do bramki skierował Jakub Płaczek, otwierając wynik spotkania. W kolejnych minutach LKS Ładna starała się podwyższyć wynik. W 89 min Dawid Siemiński umieścił piłkę w siatce, podwyższając na 2:0. LKS Ładna, nie zamierzała zwalniać. W doliczonym czasie gry w tym spotkaniu bramkę zaliczył Jakub Płaczek, ustalając wynik spotkania.

LKS Ładna 3:0 LUKS Zalipie

KS Pogoria Pogórska Wola przed własną publicznością podejmowała Dunajec Mikołajowice. Zespoły w obecnym sezonie znajdują się w środkowej części ligowej tabeli. W bezpośrednim starciu drużyny liczyły na podreperowanie dorobku punktowego. W pierwszym pojedynku tych zespołów w Mikołajowicach padł iście hokejowy wynik. Mecz zakończył się remisem 4:4. Gospodarze w tamtym pojedynku wyrównującą bramkę strzelili w 90 min spotkania. Mecz w Pogórskiej Woli nie wyglądał jak ten z rundy jesiennej. W 15 min wynik otworzył Arkadiusz Rapacz, wyprowadzając gości na prowadzenie. KS Pogoria Pogórska Wola starała się strzelić bramkę, jednak pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gości. W drugiej połowie trener gospodarzy przeprowadził zmiany, chcąc doprowadzić do wyrównania. KS Pogoria Pogórska Wola do ostatnich minut walczył o korzystny rezultat, jednak w tym pojedynku lepszy okazał się zespół gości.

KS Pogoria Pogórska Wola 0:1 Dunajec Mikołajowice

KS Łękawica przed własną publicznością podejmowała KS Radlną. Rozgrywki ligowe zbliżają się powoli ku końcowi, a obydwa zespoły mają szanse, aby w przyszłym sezonie zagrać w wyższej klasie rozgrywkowej. Bezpośredni pojedynek pomiędzy 2 i 3 drużyną był kluczowy dla układu górnej części ligowej tabeli. Pojedynek w pierwszych minutach był bardzo dynamiczny i wiele się działo pod obiema bramkami. KS Radlna z biegiem czasu nabierała większej pewności na boisku rywala. KS Łękawica przetrwała napór rywala na początku spotkania i skutecznie zaatakowała w końcowych fragmentach pierwszej połowy. W 36 min Mateusz Kępa umieścił piłkę w siatce, otwierając wynik rywalizacji. W kolejnych minutach gospodarze „poszli za ciosem". W 45 min „bramkę do szatni" strzelił Patryk Wajda, ustalając wynik w pierwszej połowie 2:0. W drugiej połowie KS Łękawica udokumentowała dobra okres swojej gry kolejnymi trafieniami. W 58 min bramkę na 3:0 strzelił Patryk Wajda. W kolejnej groźnej akcji w 62 min ponownie okazał się Patryk Wajda, a w 63 min meczu podwyższył Tomasz Łabędź. KS Radlna w kolejnych minutach starała się atakować, jednak wynik w tym meczu nie uległ zmianie.

KS Łękawica 5:0 KS Radlna.

W tabeli klasy okręgowej LUKS Skrzyszów pozostaje na 6 miejscu, LKS Ładna awansowała na 7 lokatę, natomiast LKS Szynwałd spadł na 9 pozycję. W rozgrywkach A klasy KS Pogoria Pogórska Wola pozostaje na 10 miejscu, natomiast w rozgrywkach klasy B KS Łękawica pozostaje na 2 pozycji.