Przejdź do stopki

Sukcesy mieszkanek gminy podczas Mistrzostw Europy

Treść

W dniach 24-25 maja 2024 roku w Walencji (Hiszpania) odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin/Shinkyokushin Juniorów oraz Seniorów, w których wystartowała siódemka wyselekcjonowanych zawodników Tarnowskiego Klubu Sportowego „Kyokushin Karate”.

Zawodnicy z TKS „KK” wrócili z Mistrzostw z dwoma brązowymi medalami wywalczonymi w kategorii juniorek. W wadze -50 kg miejsce na najniższym stopniu podium wywalczyła Hanna Dyngosz. W dwóch pierwszych walkach pokonała Ainarę Blazquez z Hiszpanii oraz Liliannę Banky z Węgier, w pojedynku o finał uległa natomiast późniejszej mistrzyni, Ukraince Yordanie Zhadniuk.

Startująca w wadze -65 kg Kornelia Korzec w pierwszej rundzie miała wolny los. Następnie zwyciężyła Rumunkę Celię Stejeran, a w półfinale przegrała z reprezentantką Ukrainy, późniejszą złotą medalistką Solomiią Kriukovą.

Gratulujemy świetnych wyników podczas Mistrzostw Europy. Cieszymy się, że mieszkanki naszej gminy reprezentowały Polskę podczas tak ważnych turniejów.

Życzymy wszystkiego najlepszego oraz dalszych sukcesów w karierze sportowej.