Przejdź do stopki

Turniej piłki nożnej „O Puchar Wójta Gminy Skrzyszów” - podsumowanie

Treść

W niedzielę 28 lipca 2024 r. na obiektach sportowych w Pogórskiej Woli odbył się Turniej piłki nożnej „O Puchar Wójta Gminy Skrzyszów”. Zespoły po wcześniejszym losowaniu przystąpiły do rozgrywek grupowych. W niedzielę mecze w fazie grupowej rozpoczęły się o godz. 13 i odbywały się na dystansie 2x20 min.

Na „Leśnym” boisku w Pogórskiej Woli w pierwszym pojedynku grupy „A” KS Pogoria Pogórska Wola podejmowała LKS Ładną. Mecz był emocjonujący i ostatecznie zakończył się remisem 1:1 po bramkach Wojciecha Olszówki w 14 min oraz trafieniu Jakuba Smoły w 23 min spotkania.

Drugi pojedynek w grupie „A” to konfrontacja LKS Ładnej i LUKS Skrzyszów. Mecz w początkowej fazie był bardzo wyrównany i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie rywalizacji LKS Ładna objęła prowadzenie po trafieniu Daniela Zauchy, 1:0. LUKS Skrzyszów starał się odpowiedzieć, lecz w końcówce spotkania Mariusz Pawłowski zadał przeciwnikowi decydujący cios i mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Na zakończenie rozgrywek w grupie A LUKS Skrzyszów podejmował KS Pogorię Pogórską Wolę. W pierwszej połowie rywalizacji żadnej ze stron nie udało się otworzyć wyniku spotkania. Pierwsza faza drugiej odsłony również była wyrównana i nie przyniosła bramek. W końcówce spotkania Krzysztof Jachim umieścił piłkę w siatce, otwierając wynik, 0:1. LUKS Skrzyszów starał się doprowadzić do wyrównania, lecz w ostatniej minucie meczu Dominik Bieniasz strzelił drugą bramkę dla gospodarzy, ustalając wynik spotkania 0:2.

W pierwszym pojedynku grypy B na boisku „Pod Szkołą” KS Pogoria Pogórska Wola II podejmowała KS Łękawicę. W pierwszych minutach młodzi zawodnicy Pogorii dzielnie walczyli, jednak pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem KS Łękawicy 1:0 po bramce Mateusza Kuropatwy. W drugiej odsłonie Maksymilian Szarot podwyższył wynik na 2:0. Taki rezultat utrzymywał się do końcowych fragmentów spotkania.

Drugi mecz w grupie B pomiędzy LKS Szynwałd a KS Łękawicą był bardzo wyrównany. Zespoły przeprowadzały groźne ataki pod bramką rywala, chcąc otworzyć wynik spotkania. Jednak pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie zespoły prowadziły ofensywny styl gry, chcąc przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mecz trzymał w napięciu do ostatnich fragmentów spotkania. W ostatniej minucie meczu sędzia podyktował rzut karny dla KS Łękawicy. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Patryk Wajda, zamieniając dobrą sytuację na bramkę i pieczętując tym samym zwycięstwo KS Łękawicy 1:0.

W 3 spotkaniu grupy B Pogoria II podejmowała LKS Szynwałd. Spotkanie dobrze zaczęło się dla graczy z Szynwałdu i po trafieniach Adriana Ciężadły w 5 min oraz Kamila Kantora w 12 min zespół prowadził, 2:0. KS Pogoria Pogórska Wola II odpowiedziała na trafienia rywala w następnej akcji spotkania. Sędzia podyktował rzut wolny tuż przed polem karnym LKS Szynwałd. Do piłki podszedł Piotr Zając i mocnym i precyzyjnym strzałem pokonał Szymona Wzorka, zmniejszając stratę, 2:1. LKS Szynwałd w końcówce spotkania zadał decydujący cios. Ponownie na listę strzelców wpisał się Kamil Kantor, ustalając wynik meczu 3:1.

W kolejnej fazie turnieju w „Małym Finale” zmierzyły się drużyny KS Pogoria Pogórska Wola i LKS Szynwałd. Drużyny bezpiecznie podeszły do konfrontacji, nie chcąc popełnić błędu w formacji defensywnej. Pomimo sytuacji w pierwszej połowie nie padła żadna bramka. Bezbramkowy remis utrzymywał się do ostatnich fragmentów spotkania. Na 4 min przed zakończeniem rywalizacji piłkę do siatki LKS Szynwałd posłał Krzysztof Jachim, dając prowadzenie gospodarzom w końcówce spotkania. Pomimo dążenia LKS Szynwałd do wyrównania w końcowych fragmentach rywalizacji to KS Pogoria Pogórska Wola zajęła w turnieju 3 pozycję!

W finale zmierzyli się zwycięzcy grup, czyli LKS Ładna i KS Łękawica. W meczu finałowym nie ma kalkulacji i każdy na koniec spotkania chce triumfować w rozgrywkach. W pierwszej połowie mecz był wyrównany i na półmetku rywalizacji LKS Ładna prowadziła 2:1. Po zmianie stron KS Łękawica starała się odwrócić losy rywalizacji na swoją korzyść. Pomimo walki do ostatnich minut KS Łękawica musiała uznać wyższość LKS Ładnej w tym spotkaniu 1:4. Na listę strzelców po stronie zwycięzców wpisali się: Tomasz Lipiński, Dawid Szczerba, Łukasz Zając oraz Mariusz Pawłowski. Bramkę w finale dla KS Łękawicy strzelił Mateusz Kępa.

LKS Ładna po zaciętych i emocjonujących rozgrywkach zwyciężyła w tegorocznych rozgrywkach „O Puchar Wójta Gminy Skrzyszów ” w piłce nożnej.