Przejdź do stopki

Finał Okręgowego Pucharu Polski

Treść

W sobotę 27 lipca na stadionie TOSiR im. Trenera Emila Wzorka przy ul. Piłsudzkiego w Tarnowie odbył się finał Pucharu Polski Podokręgu Tarnów. W finale trzecioligowa Unia Tarnów podejmowała przedstawiciela czwartej ligi małopolskiej Wolanię Wola Rzędzińska. Zespoły rywalizację w tegorocznych rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski rozpoczęły od 3 rundy rozgrywek. Wolania pewnie pokonała Ciężkowiankę Ciężkowice 4:1. Okazałe zwycięstwo zaliczyła również Unia Tarnów, deklasując Dunajec Zbylitowską Górę 21:0. W półfinale Unia Tarnów po wyrównanym spotkaniu pokonała Unię II Tarnów w stosunku 2:1 i zameldowała się w finale rozgrywek. Spotkanie półfinałowe Wolani w Zakliczynie z miejscowym Dunajcem w regulaminowym czasie gry nie przyniosło rozstrzygnięcia i o awansie do finału decydowały rzuty karne. Skuteczniejsi w tym elemencie okazali się piłkarze Wolani, wygrywając serie jedenastek 5:3.

Spotkanie finałowe rozpoczęło się o godz. 17:00. Od początku zespoły były nastawione ofensywnie w tym pojedynku. W 11 min spotkania Patryk Pikul mocnym pressingiem zmusił bramkarza Unii do błędu i Wolania objęła prowadzenie 0:1. Odpowiedź Unii w tym spotkaniu była błyskawiczna. Artur Biały zagrał długą piłkę do wbiegającego w pole karne Kacpra Rajcy, który płaskim strzałem posłał piłkę obok interweniującego bramkarza, doprowadzając do wyrównania 1:1. Ostatnie fragmenty pierwszej połowy należały do Wolani, lecz mimo dobrych sytuacji podbramkowych 1 połowa zakończyła się remisem. W przerwie wydarzenia przedstawiciele drużyn biorących udział w tegorocznej edycji OPP odebrali vouchery. Druga połowa rywalizacji lepiej rozpoczęła się dla Wolani. W 60 min prostopadłe zagranie otrzymał Jakub Burnat, który został sfaulowany w polu karnym i sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł Adrian Wójcik i pewnym strzałem pokonał bramkarza 1:2. Unia w końcowych fragmentach ponownie starała się doprowadzić do wyrównania. Artur Biały otrzymał piłkę w polu karnym i wystawił futbolówkę na 7 metr, lecz strzał zawodnika Unii obronił Szymon Leśniak. W końcowych fragmentach wynik nie uległ zmianie i Wolania Wola Rzędzińska po ofensywnym i emocjonującym spotkaniu triumfowała w rozgrywkach OPP, pokonując Unię Tarnów 2:1.

Patronat nad finałem objęła Gmina Skrzyszów. Drużyny z naszej gminy w trakcie trwania sezonu ligowego, uczestniczą również w rozgrywkach pucharowych.W tegorocznych rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski rywalizowały drużyny z naszej gminy: KS Pogoria Pogórska Wola, LKS Szynwałd, LKS Ładna oraz LUKS Skrzyszów. Zespoły przystąpiły do rywalizacji od 1 rundy. LKS Ładna w meczu wyjazdowym pewnie pokonała Pogórze Pleśna 1:4 i zameldowała się w 2 rundzie. Rywalizację na 1 rundzie rozgrywek zakończył LKS Szynwałd, ulegając MKS Tarnovii Tarnów 0:5 oraz KS Pogoria Pogórska Wola, która przegrała rywalizację z KS Metal GAWRO Tarnów, 0:4. LUKS Skrzyszów w 1 rundzie otrzymał wolny los. W drugiej rundzie rozgrywek LUKS Skrzyszów podejmował Ciężkowiankę Ciężkowice. Po wyrównanym i emocjonującym pojedynku Ciężkowianka wygrała 4:3. Remisem 2:2 w regulaminowym czasie gry zakończył się pojedynek Iskry Tarnów z LUKS Skrzyszów, a o awansie decydowały rzuty karne. Skuteczniejsi w tym elemencie okazali się zawodnicy Iskry, zwyciężając 4:3.

Gratulujemy Wolani zwycięstwa na pierwszym szczeblu rozgrywek i życzymy powodzenia w kolejnych fazie pucharowej rywalizacji !