Przejdź do stopki

Piłkarski Raport

Treść

W miniony weekend odbyła się 2 kolejka klasy okręgowej.

W spotkaniu derbowym LKS Ładna przed własną publicznością podejmowała LKS Szynwałd. Mecze derbowe zawsze przysparzają dodatkowych emocji i tak było również w tym pojedynku. Drużyny w pierwszej połowie starały się otworzyć wynik rywalizacji, lecz pomimo sytuacji podbramkowych pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie trenerzy chcąc przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, przeprowadzili szereg zmian w swoich zespołach. W 72 min w dobrej sytuacji znalazł się zawodnik gospodarzy Daniel Zaucha, który otworzył wynik spotkania 1:0. W kolejnych minutach LKS Szynwałd próbował doprowadzić do wyrównania. Jednak to gospodarze w końcówce spotkania zadali rywalom decydujący cios. Dobrze dysponowany w tym spotkaniu Daniel Zaucha ponownie pokonał bramkarza LKS Szynwałd Szymona Wzorka i gospodarze prowadzili w 87 min meczu 2:0. LKS Szynwałd w końcowych fragmentach spotkania, starał się zmniejszyć stratę, lecz wynik już się nie zmienił.

LKS Ładna 2:0 LKS Szynwałd

LUKS Skrzyszów w meczu wyjazdowym podejmował Gosłavię Gosławice. Zespoły na inaugurację rozgrywek zanotowały zdobycz punktową. LUKS Skrzyszów przed własną publicznością podzielił się punktami z KS Rzuchową, remisując 0:0. Natomiast Gosłavia Gosławice w meczu wyjazdowym pewnie pokonał Pogórze Pleśna 5:1. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy. Podanie Dominika Kwatera wykorzystał Mateusz Kozdęba, który otworzył wynik rywalizacji. LUKS Skrzyszów do ostatnich fragmentów pierwszej odsłony walczył, aby doprowadzić do wyrównania. Zespół swój cel osiągnął za sprawą Krystiana Budzika w doliczonym czasie pierwszej połowy 1:1. W drugiej odsłonie sytuacja pozostawała otwarta. Trenerzy przeprowadzili roszady w swoich zespołach, chcąc przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Drużyny stwarzały groźne sytuacje podbramkowe, jednak żadnej ze stron nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki.

Gosłavia Gosławice 1:1 LUKS Skrzyszów

W rozgrywkach A klasy KS Pogoria Pogórska Wola przed własną publicznością podejmowała Dunajec Zbylitowską Górę. Zespoły rozpoczęły nowy sezon od zwycięstw. Drużyna z Pogórskiej Woli w pierwszej kolejce pokonała na wyjeździe Orła Lisią Górę 2:0, natomiast Dunajec przed własną publicznością pewnie pokonał Ciężkowiankę Ciężkowice 6:3. W pierwszej odsłonie rywalizacji każda ze stron chciała otworzyć wynik rywalizacji. Pomimo wielu sytuacji żadnej ze stron nie udało się zdobyć bramki w pierwszej połowie. W drugiej jako pierwsza przeciwnika zaskoczyła KS Pogoria Pogórska Wola. W 57 min Dominik Bieniasz zagrał futbolówkę przed pole karne do Bartosza Wołkowicza, który pewnym strzałem dał prowadzenie gospodarzom. Po utracie bramki trener gości zdecydował się na przeprowadzenie 3 zmian w swoim zespole. Dunajec swojej szansy na wyrównanie szukał w częstych dośrodkowaniach oraz stałych fragmentach gry. W doliczonym czasie spotkania zawodnicy Dunajca znaleźli sposób na defensywę gospodarzy. Dośrodkowanie w pole karne padło łupem Pawła Golińskiego. Zawodnik Dunajca oddał strzał z powietrza, piłka po drodze do bramki odbiła się od obrońcy i zmyliła interweniującego Kamila Sztorca. W ostatnich fragmentach gry wynik meczu już się nie zmienił.

KS Pogoria Pogórska Wola 1:1 Dunajec Zbylitowska Góra

KS Łękawica przed własną publicznością podejmowała Orła Lisią Górę. Gospodarze w meczu inauguracyjnym przed własną publicznościom pokonali Dunajec Mikołajowice 2:0, po bramkach Maksymiliana Szarota oraz Patryka Wajdy. Goście natomiast ulegli KS Pogorii Pogórskiej Woli 2:0. W początkowej fazie rywalizacji gra była wyrównana. KS Łękawica w pierwszej odsłonie stworzyła kilka klarownych sytuacji. Dobrą postawę gospodarzy w pierwszej odsłonie trafieniem udokumentował Patryk Wajda, dając prowadzenie do przerwy KS Łękawicy, 1:0. Drugą połowę rywalizacji od mocnego natarcia na bramkę przeciwnika rozpoczęła KS Łękawica. W sytuacji „sam na sam" z bramkarzem Orła znalazł się Patryk Wajda, jednak zwycięsko z tego pojedynku wyszedł bramkarz Orła. W 55 min spotkania zawodnicy Orła po stałym fragmencie gry za sprawą Dominika Kuty doprowadzili do wyrównania. W 65 min czerwoną kartę obejrzał Sławomir Tułacz i goście kończyli mecz w „10". Gospodarze wykorzystali okres gry w przewadze. W 76 min na listę strzelców wpisał się Patryk Wajda, ponownie wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie 2:1. W 80 min sędzia podyktował rzut wolny w okolicy pola karnego gospodarzy. Do piłki podszedł Bartłomiej Ptak i pewnym strzałem doprowadził do remisu 2:2. W końcówce spotkania KS Łękawica miała szansę na zdobycie 3 pkt. Patryk Wajda wystawił piłkę Arkadiuszowi Wajdzie, lecz futbolówka nie znalazła drogi do bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

KS Łękawica 2:2 Orzeł Lisia Góra

W tabeli klasy okręgowej LKS Ładna awansowała na 2 miejsce, LUKS Skrzyszów spadł na 11 pozycję, natomiast LKS Szynwałd spadł na 13 lokatę. W rozgrywkach A klasy KS Łękawica awansowała na 3 miejsce, natomiast KS Pogoria Pogórska Wola spadła na 4 pozycję.