Przejdź do stopki

Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym

Treść

W dniach 27-29 września 2024 r. w Czchowie odbyło się 1. Grand Prix Polski Żaków w tenisie stołowym. W turnieju udział wziął zawodnik LUKS Galux Skrzyszów Nikodem Ostrowski, który w zawodach został rozstawiony z 63 numerem startowym. Na początku zawodnicy rywalizowali w etapie grupowym. Gra przy stole toczyła się do trzech wygranych setów.
W pierwszym pojedynku Nikodem podejmował Mateusza Romaniuka (UKS Dojlidy Białystok). W pierwszych dwóch setach Nikodem nie pozostawił złudzeń rywalowi, pewnie zwyciężając (11:3,11:5). W trzecim secie gra się wyrównała, lecz „na przewagi” lepszy okazał się Nikodem (13:11), ostatecznie zwyciężając w tym pojedynku 3:0.
W drugim spotkaniu Nikodem Ostrowski rywalizował z Oliwierem Stasiakiem (MKS Jedynka Łódź). Pierwszy set padł łupem przedstawiciela MKS Jedynka Łódź (9:11). W kolejnych dwóch setach Nikodem pewnie pokonał swojego rywala (11:8, 11:7). W czwartym secie ponownie lepszy okazał się Oliwier Stasiak (9:11), a o zwycięstwie decydował 5 set. W decydującym secie Nikodem zwyciężył (11:8), wygrywając w całym spotkaniu 3:2.
W trzecim spotkaniu rywalem zawodnika LUKS Galux Skrzyszów był Nikodema Drozdowskiego (GKTS Gdańsk). Nikodem Ostrowski pewnie pokonał swojego rywala w trzech setach 3:0 (11:8,12:10,11:3).
Nikodem Ostrowski rywalizację w fazie grupowej zakończył na 1 pozycji (6 pkt,9:2).
W 1/16 finału przeciwnikiem Nikodema Ostrowskiego był Miłosz Wojtaszewski (TTS Polonia Bytom). Nikodem Ostrowski bardzo dobrze rozpoczął rywalizację, pewnie pokonując przeciwnika w pierwszym secie (11:3). Drugi set w spotkaniu był bardziej wymagający dla zawodnika LUKS Galux Skrzyszów, lecz ponownie Nikodem zwyciężył (12:10). W kolejnym setach Nikodem Ostrowski był bardzo blisko awansu do drugiej rundy, lecz minimalnie lepszy okazał się zawodnik TTS Polonia Bytom, zwyciężając (9:11, 6:11, 9:11). Nikodem Ostrowski po odpadnięciu z turnieju głównego w pojedynku z Kornelem Obukowiczem (UKS Dojlidy Białystok) rywalizował o miejsca 33-40. W pierwszym secie musiał uznać wyższość swojego rywala (7:11), lecz w kolejnych trzech setach postawił ciężkie warunki gry przeciwnikowi, zwyciężając kolejno: (11:6, 11:7, 11:6) i w całym pojedynku 3:1.
Ostatecznie w turnieju Nikodem Ostrowski wywalczył 50 pkt i został sklasyfikowany na 33 pozycji. Nikodemowi gratulujemy dobrego wyniku i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.