Przejdź do stopki

Piłkarski Raport

Treść

W miniony weekend odbyła się 8 kolejka klasy okręgowej.

LKS Ładna w meczu wyjazdowym podejmowała LKS Gosłavię Gosławice. Jako pierwszy skutecznie zaatakował zespół gości. W 37 min piłkę w siatce umieścił Arkadiusz Szczerba, otwierając wynik rywalizacji, 0:1. W końcowych fragmentach pierwszej połowy, pomimo sytuacji z obu stron wynik nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie rywalizacji ponownie skutecznie zaatakowała LKS Ładna. W 71 min Piotr Kras zamienił dobrą sytuację na bramkę, podwyższając na 0:2. W kolejnych minutach podrażniony zespół gospodarzy rozpoczął seryjne ataki na bramkę gości. W 72 min podanie Filipa Głowackiego wykorzystał Rafał Stawarz, zdobywając bramkę kontaktową, 1:2. W 73 min Dominik Kwater umieścił piłkę w bramce, doprowadzając do wyrównania, 2:2. W 78 min rozpędzona Gosłavia zanotowała kolejne trafienie autorstwa Dawida Cicha, 3:2. W kolejnych minutach gospodarze nie zwalniali tempa. W 85 min podanie Mateusza Kozdęby wykorzystał Dominik Hałun, a w 90 min wynik spotkania po asyście Filipa Głowackiego ustalił Dominik Kwater.

LKS Gosłavia Gosławice 5:2 LKS Ładna

LKS Szynwałd w meczu wyjazdowym podejmował Pogórze Pleśna. Od początku rywalizacji spotkanie odbywało się pod dyktando przyjezdnych. W 15 min Mateusz Gliński dośrodkował piłkę w pole karne, strzał głową oddał Marcin Bałut i otworzył wynik spotkania, 0:1. W kolejnych minutach zespoły stwarzały sytuacje, jednak nie potrafiły skutecznie wykończyć ataków. W 40 min ponownie skutecznie zaatakował LKS Szynwałd. Piłkę z prawej strony wzdłuż bramki zagrał Jakub Stach i z najbliższej odległości wynik do przerwy ustalił Grzegorz Florek, 0:2. Po zmianie stron Pogórze Pleśna starało się odwrócić losy rywalizacji, jednak dobrze dysponowany zespół LKS Szynwałd zanotował kolejne trafienia. W 80 min rajd prawą stroną boiska przeprowadził Jakub Stach, dograł futbolówkę do Marcina Bałuta, który podwyższył na 0:3. LKS Szynwałd nie zwalniał tempa. W 82 min piłkę ponownie w bocznym sektorze otrzymał Jakub Stach, dograł futbolówkę na 5 metr do Patryka Pędraka, który zamienił dobrą sytuację na bramkę, 0:4. W końcówce spotkania Jakub Stach zamienił dobrą sytuację na bramkę, pieczętując zwycięstwo gości.

Pogórze Pleśna 0:5 LKS Szynwałd

LUKS Skrzyszów przed własną publicznościom podejmował KS Koszyce Wielkie. Obie ekipy startu rozgrywek nie mogą zaliczyć do udanych. Drużyny plasują się w dolnych rejonach ligowej tabeli. Zespoły w bezpośredniej konfrontacji liczyły na podreperowanie dorobku punktowego. W pierwszych minutach spotkania nie padła żadna bramka. Jako pierwszy skutecznie zaatakował zespół gospodarzy. W 12 min piłkę w siatce umieścił Marek Proszowski, otwierając wynik rywalizacji, 1:0. W kolejnych fragmentach pierwszej połowy żadnej ze stron nie udało się przeprowadzić skutecznego ataku na bramkę rywala. Po zmianie stron jako pierwsza skutecznie zaatakowała drużyna KSKW. W 55 min na listę strzelców wpisał się Patryk Słowik, doprowadzając do wyrównania, 1:1. Wynik remisowy utrzymywał się do ostatnich fragmentów spotkania. W 86 min Maciej Ptak zdobył bramkę, wyprowadzając gości na prowadzenie, 1:2. LUKS Skrzyszów grając przed własną publicznościom, nie odpuszczał. W 91 min bramkę wyrównującą strzelił Sebastian Siedlik, 2:2. Ostatnie słowo w meczu należało jednak do przyjezdnych. W 93 min szalę zwycięstwa na stronę KSKW przechylił Dominik Melczenko.

LUKS Skrzyszów 2:3 KS Koszyce Wielkie

KS Pogoria Pogórska Wola przed własną publicznościom podejmowała Sokoła Wałki. Zespoły ostatnich tygodni nie mogły zaliczyć do udanych. KS Pogoria Pogórska Wola w ostatnich kolejkach poniosła dwie porażki, ulegając kolejno: Olszynce Ołpiny (0:3) oraz Zorzy Zaczarnie (0:3). Drużyna gości w pojedynku z LKS Zgłobice uległa 2:4. W następnym pojedynku przed własną publicznościom okazała się minimalnie gorsza od Ciężkowianki Ciężkowice (2:3). Drużyny w bezpośredniej konfrontacji liczyły na podreperowanie dorobku punktowego. Ostatecznie po bardzo wyrównanym i emocjonującym pojedynku KS Pogoria Pogórska Wola zanotowła zwycięstwo 3:2. Na listę strzelców po stronie gospodarzy wpisali się: Marcin Hebda, Dominik Bieniasz oraz trafienie samobójcze.

KS Pogoria Pogórska Wola 3:2 Sokół Wałki

KS Łękawica przed własną publicznościom podejmowała Zorzę Zaczarnie. W początkowych fragmentach rywalizacji obie strony prowadziły ofensywny styl gry, chcąc otworzyć wynik rywalizacji. W 27 min skutecznie zaatakował zespół gości. Maciej Lubas zamienił dobrą sytuację na bramkę, otwierając wynik spotkania, 0:1. W kolejnych minutach goście „poszli za ciosem”. W 36 min Filip Sysło umieścił piłkę w siatce, podwyższając prowadzenie, 0:2. KS Łękawica odpowiedziała w 36 min trafieniem Patryka Wajdy, 1:2. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do przyjezdnych. W 39 min na listę strzelców wpisał się Jakub Walasiewicz, a wynik do przerwy w 43 min ustalił Maksymilian Madej, 1:4. Po zmianie stron KS Łękawica nie mając nic do stracenia, ruszyła do odrabiania strat. W 49 min drugie trafienie po stronie gospodarzy zanotował Patryk Wajda, zmniejszając dystans do rywala, 2:4. Zespoły od początku drugiej połowy  były nastawione ofensywnie, czego skutkiem były trafienia w 54 min Macieja Lubasa (Zorza Zaczarnie), a w 58 min hat-tricka skompletował Patryk Wajda (KS Łękawica), 3:5. KS Łękawica w 65 min po strzale Arkadiusza Wajdy zdobyła bramkę kontaktową, jednak ostatnie słowo w meczu należało do drużyny gości. W 68 min rzut karny wykorzystał Jakub Papuga, ustalając wynik rywalizacji.

KS Łękawica 4:6 Zorza Zaczarnie

W tabeli klasy okręgowej LKS Ładna pozostaje na 4 pozycji, LKS Szynwałd zajmuje 12 lokatę, natomiast LUKS Skrzyszów 14 miejsce. W rozgrywkach A klasy KS Łękawica spadła na 5 pozycję, natomiast KS Pogoria Pogórska Wola awansowała na 7 lokatę.