Przejdź do stopki

Wysokie zwycięstwo LKS Ładna

Treść

W miniony weekend odbyła się 6 kolejka rozgrywek piłkarskich. Jako pierwsi z terenu naszej gminy, w walce o ligowe punkty na boisko wybiegli zawodnicy KS Łękawicy, którzy na wyjeździe podejmowali Sokół Wałki. W pierwszych minutach spotkania KS Łękawica prowadziła grę starając się znaleźć drogę do bramki przeciwnika. Z biegiem czasu coraz częściej do głosu zaczynali dochodzić gospodarze stwarzając groźne ataki pod bramką rywala. Jeszcze przed przerwą w 43 minucie zdobyli bramkę na 1:0 prowadząc tym samym do przerwy. KS Łękawica starała się atakować, ale brakowało skuteczności pod bramką rywala. W drugiej połowie KS Łękawica starała się doprowadzić do wyrównania. Jednak to gospodarze byli tego dnia skuteczniejsi, zdobyli dwie kolejne bramki pieczętując swoje zwycięstwo 3:0.
Bramki dla gości zdobyli Piotr Madej, Dawid Kędzierski oraz Wojciech Tutaj. Pozostałe mecze z udziałem naszych drużyn odbyły się w niedzielę, a jako pierwsi do rywalizacji przystąpił LKS Szynwałd podejmując LUKS Aluprim Zalipie. Mecz był bardzo wyrównany i żadna ze stron nie odpuszczała chcąc odnieść zwycięstwo w tym pojedynku. Jako pierwszy bramkę zdobył Kacper Zapała i LKS Szynwałd prowadził 1:0. Gospodarze doprowadzili do wyrównania, a bramkę zdobył Marek Skiba. LKS Szynwałd ponownie objął prowadzenie zdobywając  bramkę na 1:2 dla gości autorstwa Mateusza Stańczyka. LUKS Aluprim Zalipie w kolejnych minutach nie zamierzał odpuszczać. Kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył Michał Gala, doprowadzając do remisu 2:2. W końcowych fragmentach LKS Szynwałd ponownie wyszedł na prowadzenie, bramkę zdobył Mateusz Stańczyk, co dało wynik 2:3. Gospodarze w tym meczu ponownie doprowadzili do wyrównania. Trzecią bramkę zdobył Norbert Nasiadka i ustalił wynik rywalizacji 3:3.

LKS Ładna u siebie podejmowała Wisłę Szczucin. LKS Ładna bardzo dobrze rozpoczęła sezon odnosząc 4 zwycięstwa oraz notując jedną porażkę. Początek sezonu w wykonaniu Wisły Szczucin nie należał do najlepszych. Dwie porażki w pierwszych meczach, jednak w kolejnych spotkaniach goście radzili sobie coraz lepiej. LKS Ładna potwierdziła że jest w dobrej formie w obecnym sezonie. Goście pokonali  Wisłę Szczucin 7:1. Po stronie gospodarzy do bramki trafiali 5x Grzegorz Jasiak , 1x Arkadiusz Szczerba oraz trafienie samobójcze gości, dla Wisły Szczucin bramkę honorową zdobył Mateusz Bednarz.

LUKS Skrzyszów podejmował na wyjeździe Ikar Odporyszów. Goście w 5 meczach zgromadzili na swoim koncie 6 pkt., odnosząc 2 zwycięstwa oraz 3 porażki. Natomiast gospodarze nie zanotowali jeszcze zwycięstwa w lidze. Na ich dorobek punktowy składają się 3 remisy oraz 2 porażki. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gości. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Jakub Trzpis i LUKS Skrzyszów prowadził 1:0. Ikar Odporyszów po stracie bramki starał się doprowadzić do wyrównania. Gospodarze osiągnęli swój cel za sprawą Dominika Wiśniowskiego, który w 32 minucie doprowadził do wyrównania. Do przerwy był wynik 1:1. Po zmianie stron drużyny chciały zdobyć zwycięską bramkę i zgarnąć komplet punktów w tym spotkaniu.  W 71 minucie bramkę dla przyjezdnych strzelił Bartłomiej Proszowski i LUKS Skrzyszów prowadził 1:2. W końcowych fragmentach meczu więcej bramek już nie padło i LUKS Skrzyszów pokonał Ikar Odporyszów 2:1.

W rozgrywkach A klasy Pogoria Pogórska Wola podejmowała LKS Rudkę. Pogoria w ostatnich trzech meczach odniosła dwa zwycięstwa oraz zanotowała porażkę. LKS Rudka natomiast w ostatnich trzech meczach zanotowała porażki, co stawiało w roli faworyta gospodarzy. Pogoria pokonała LKS Rudkę 4-2. KS Łękawica podejmowała na wyjeździe Sokół Wałki. W ostatnich trzech meczach gospodarze zanotowali dwa zwycięstwa oraz porażkę. Natomiast drużyna gości odnotowała remis oraz dwie porażki. Sokół Wałki potwierdził w tym meczu dobrą dyspozycję pokonując przed własną publicznością KS Łękawicę 3:0.