Przejdź do stopki

Piłkarski raport

Treść

W miniony weekend odbyła się 10 kolejka klasy okręgowej.

LKS Szynwałd podejmował na wyjeździe Ikara Odporyszów. Do tej pory drużyna z Szynwałdu nie radziła sobie najlepiej w meczach wyjazdowych. W 5 rozegranych spotkaniach podopieczni trenera Marka Nalepki zgromadzili 4 punkty. Mecz w Odporyszowie lepiej zaczęli goście. W 20 minucie bramkę na 1:0 strzelił Kamil Kantor. W 32 minucie doszło do wyrównania (bramka Dawida Pagosa). Gospodarze w kolejnych minutach poszli za ciosem. W 40 minucie bramkę zdobył Andrzej Tapa wyprowadzając Ikara na prowadzenie 2:1. Po zmianie stron kibice musieli uzbroić się w cierpliwość, aby zobaczyć kolejne gole.  W 80 minucie Oliwier Cygan strzelił bramkę dla Odporyszowa, podwyższając na 3:1. W końcowych fragmentach spotkania obydwie drużyny zdobyły jeszcze po bramce. Dla LKS Szynwałd bramkę zdobył  Kamil Kantor, natomiast po stronie Ikara po raz drugi na listę strzelców wpisał się Oliwier Cygan. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:2.

22.10 2022 r. Ikar Odporyszów - LKS Szynwałd  4–2

LUKS Skrzyszów podejmował przed własną publicznością lidera klasy okręgowej - Unię II Tarnów. Skrzyszowianie w bieżącym sezonie zgromadził na swoim koncie 9 pkt, natomiast Unia II Tarnów prowadzi w ligowej tabeli z  dorobkiem 21 pkt. W 11 minucie goście obieli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Dawid Poliszak. W pierwszej połowie więcej bramek nie padło. W 48 minucie bramkę na 2:0 zdobył Nikita Savchuk, umacniając drużynę z Tarnowa na prowadzeniu. W kolejnych minutach padły jeszcze 3 bramki dla Unii - w 60 i 65 minucie  do siatki trafił Danylo Mahasevych, a w 90 minucie Antoni Klepacki. Skrzyszów musiał uznać wyższość tarnowian, przegrywając 0-5.

22.10. 2022 r. LUKS Skrzyszów - Unia II Tarnów 0-5

LKS Ładna podejmowała u siebie Pogórze Pleśna. Klub z Ładnej w meczach u siebie spisuje się bardzo dobrze. W 5 rozegranych meczach gospodarze zgromadzili na swoim koncie 12 pkt. Już w 12 minucie LKS zdobył bramkę (Grzegorz Jasiak), wychodząc na prowadzenie. W 32 minucie goście doprowadzili do wyrównania po trafieniu Dominika Retla. W 36 minucie szybka odpowiedź gospodarzy i ponownie Grzegorz Jasiak umieszcza piłkę w siatce zdobywając bramkę na 2:1. W 44 minucie gola wyrównującego dla Pogórza Pleśna strzelił Jacek Gądek. Po przerwie skuteczniej atakowali gospodarze. Ponownie błysnął Grzegorz Jasiak, zdobywając bramkę na 3:2 i, jak się miało okazać, piłkarz dopiero się rozkręcał. W 55 i 65 minucie zdobył zanotował kolejne trafienia. W końcowych fragmentach w 85 minucie Krystian Woźniak ustalił wynik meczu na 6:3 dla LKS Ładna.

23.10.2022 r. LKS Ładna - Pogórze Pleśna 6-3

KS Łękawica podejmowała na wyjeździe Zryw Wielką Wieś. Obydwie zespoły w obecnej kampanii zajmują miejsca w środku tabeli. Lepiej w mecz weszli zawodnicy gości. W  25 minucie bramkę zdobył Adam Nadolnik wyprowadzając Zryw Wielka Wieś na prowadzenie. W 26 minucie KS Łękawica odpowiedziała za sprawą Maksymiliana Szarota, doprowadzając do wyrównania 1:1. W tym meczu więcej bramek już nie padło i mecz zakończył się remisem 1:1.

22.10.2022 r. Zryw Wielka Wieś -KS Łękawica 1-1

Pogoria Pogórska Wola pauzowała w obecnej serii gier.

W rozgrywkach klasy okręgowej LKS Ładna zajmuje 5 lokatę, LKS Szynwałd jest 9 ,LUKS Skrzyszów plasuje się na miejscu 11. W rozgrywkach A klasy  Pogoria Pogórska Wola zajmuje 6 miejsce, natomiast w rozgrywkach B klasy KS Łękawica zajmuje 8 miejsce.