Przejdź do stopki

Piłkarski Raport

Treść

W miniony weekend odbyła się 11 kolejka rozgrywek piłkarskich. W klasie okręgowej na pierwszy rzut oka wysuwało się derbowe spotkanie pomiędzy LKS Szynwałd, a LUKS Skrzyszów. W sezonie 2015/16 powyższe zespoły rywalizowały w rozgrywkach A klasy. LKS Szynwałd odniósł jedno zwycięstwo podczas całego sezonu, pokonując w ramach 19 kolejki LUKS Skrzyszów 5:2.

W trakcie 11 kolejki, mecz lepiej rozpoczął zespół gospodarzy, operując piłką i narzucając swój styl gry drużynie przeciwnika. Kolejny raz nieprzewidywalność piłki nożnej pokazała, że w derbach nie można być niczego pewnym. LKS Szynwałd zdecydowanie pokonał LUKS Skrzyszów po „dubletach” Szczepana Kantora oraz Kacpra Krakowskiego.

LKS Szynwałd 4-0 LUKS Skrzyszów.

LKS Ładna udała się na mecz wyjazdowy z Polanem Żabno. W pierwszych fragmentach spotkania żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. W 31 minucie Kamil Żebrowski zdobył bramkę i gospodarze objęli prowadzenie 1-0. W 42 minucie piłkę w siatce umieścił Bartłomiej Motyka, podwyższając prowadzenie gospodarzy na 2:0. Na początku drugiej połowy gospodarze ponownie skutecznie zaatakowali. W 46 minucie bramkę zdobył Bartłomiej Motyka, co dało wynik 3:0. W kolejnych minutach dobrze dysponowana ofensywa gospodarzy dążyła do kolejnych zdobyczy bramkowych. W 68 minucie bramkę  na 4:0 strzelił Adrian Pikul. Kolejna bramka w wykonaniu Adriana Zawady padła w 70 minucie (5:0). W drużynie gości bramkę zanotował Grzegorz Jasiak. W 79 minucie swoją trzecią bramkę strzelił Bartłomiej Motyka ustalając wynik spotkania.

Polan Żabno 6:1 LKS Ładna

Pogoria Pogórska Wola podejmowała przed własną publicznością LKS Wierzchosławice-Ostrów. Pierwsza baramka padła w 25 minucie meczu. Zdobył ją Vasyl Hryhorashyk, co dało prowadzenie 1:0.Kilka minut później gospodarze zdobyli bramkę wyrównującą - Grzegorz Pytel. W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło. W drugiej odsłonie spotkania gospodarze zdobyli kolejną bramkę. W 56 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Pytel, wyprowadzając Pogorię na prowadzenie 2-1. W 90 minucie bramkę na 3-1 strzelił Rajmund Kapustka pieczętując zwycięstwo gospodarzy.

Pogoria Pogórska Wola 3:1 LKS Wierzchosławice-Ostrów

KS Łękawica w meczu u siebie podejmowała Liwocz Szerzyny. Pierwszą bramkę w meczu, w 42 minucie strzelił Patryk Zyguła i goście prowadzili do przerwy 1-0. W 53 minucie czerwoną kartkę obejrzał Dominik Mosoń i goście musieli kończyć mecz w dziesiątkę. Gra w przewadze liczebnej stwarzała gospodarzom możliwość na korzystny rezultat w tym meczu, ale to goście zdobyli kolejną bramkę. W 89 minucie bramkę na 2-0 dla gości strzelił Łukasz Wójcik ustalając wynik meczu.

KS Łękawica 0:2 Liwocz Szerzyny

W rozgrywkach klasy okręgowej LKS Ładna zajmuje 7 miejsce, LKS Szynwałd jest na 8 miejscu, LUKS Skrzyszów plasuje się na 11 pozycji. W rogrywkach A klasy Pogoria Pogórska Wola jest na miejscu 5, natomiast w rozgrywkach klasy B KS Łękawica zajmuje 8 pozycję.