Przejdź do stopki

Piłkarski Raport

Treść

W miniony weekend odbyła się 13 kolejka rozgrywek piłkarskich.

LUKS Skrzyszów podejmował w meczu wyjazdowym MLKS Polan Żabno. W pierwszych fragmentach spotkania drużyny stwarzały sytuacje podbramkowe. Nie przyniosły one jednak efektu. Dopiero w 37 min. bramkę dla gospodarzy strzelił Dawid Kurzawski. Po zmianie stron goście starali się doprowadzić do remisu. Udało im się to w 51 min., po strzale Piotra Partyki. W kolejnych minutach drużyny dążyły do kolejnych bramek. W 76 min. Przemysław Wróbel zanotował trafienie na 2:1 dla drużyny gospodarzy. Wynik utrzymywał się do ostatnich fragmentów rywalizacji. W 86 min. LUKS Skrzyszów osiągnął swój cel doprowadzając do wyrównania po strzale Marka Proszowskiego. Gospodarze podrażnieni bramką straconą w końcowych fragmentach meczu ruszyli do ataku. W 88 min. trzecią bramkę strzelił Bartłomiej Motyka, dając zwycięstwo gospodarzą.

MLKS Polan Żabno-LUKS Skrzyszów 3-2

LKS Ładna tym razem udała się do Zalipia, aby zmierzyć się z miejscowym LUKS Aluprim. Po bardzo zaciekłym meczu gospodarze wygrali 3:1.

LUKS Aluprim Zalipie-LKS Ładna 3-1

LKS Szynwałd podejmował przed własną publicznością Gosłavię Gosławice. W pierwszej części gry zawodnicy obu zespołów starali się stwarzać sytuacje bramkowe. Brakowało jednak skuteczności. W końcówce pierwszej połowy do głosu doszli gospodarze. W 42 min. bramkę zdobył Kamil Kantor. Po zmianie stron goście ruszyli do odrabiania strat. W 51 minucie Dawid Zyguła strzelił bramkę, doprowadzając do wyrównania. Goście w kolejnych minutach poszli za ciosem. W 54 min. bramkę zdobył Dominik Kwater, wyprowadzając drużynę Gosłavii na prowadzenie. Klub z Szynwałdu dążył do wyrównania. Udało się to w 77 min. Radosławowi Kantorowi. W ostatnich minutach rywalizacji drużyny starały się przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. Mimo walki do ostatnich minut, mecz zakończył się remisem.

LKS Szynwałd-Gosłavia Gosławice 2-2

Pogoria Pogórska Wola w meczu wyjazdowym podejmowała WKS Siemiechów. Drużyna z Pogórskiej Woli w obecnym sezonie znajduje się w górnych rejonach tabeli, natomiast WKS Siemiechów z 2 zwycięstwami na koncie okupuje miejsca pod koniec ligowej stawki. Faworytem była drużyna gości. Po bardzo wyrównanym meczu Pogoria pokonała zespół z Siemiechowa po bramce Marcina Hebdy w 30 min. spotkania.

WKS Siemiechów-Pogoria Pogórska Wola 0-1

KS Łękawica podejmowała w meczu wyjazdowym KS Radlną. W pierwszej połowie zawodnicy obydwu drużyn stwarzali dużo sytuacji. Jednak to drużyna z Radlnej zdobyła bramkę w 40 min. spotkania  (Patryk Mirek).  Po zmianie stron gospodarze strzelili jeszcze dwie bramki, w 55 min. (Rafał Ziaja) oraz  57 min. (Patryk Jaśkiewicz). Goście nie poddali się, zdobywając dwie bramki (Dawid Kępa, Kamil Siedlik). Ostatecznie, po zaciętej końcówce, mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy.

KS Radlna-KS Łękawica 3-2