Przejdź do stopki

Jarmark Bożonarodzeniowy już w najbliższą niedzielę

Jarmark Bożonarodzeniowy już w najbliższą niedzielę

Treść

Św. Mikołaj, kolędy, rękodzieło artystyczne i wiele innych atrakcji czeka na uczestników Jarmarku Bożonarodzeniowego w Skrzyszowie. Nie zabraknie prezentów, smakołyków i świątecznej atmosfery.

W gminie Skrzyszów już po raz drugi odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. W trakcie wydarzenia swoje wyroby zaprezentują lokalne koła gospodyń wiejskich, pszczelarze, stowarzyszenia i klub seniora. Można będzie spróbować świątecznych specjałów, tj. barszcz czerwony z pasztecikami, babeczki, pierniczki i herbata z miodem. Na stoiskach prowadzona będzie sprzedaż ozdób świątecznych, potraw i choinek. Do tego, Marcin Kiwior, wójt gminy Skrzyszów, rozdawał będzie gorącą czekoladę.

Momentem kulminacyjnym jarmarku będzie przyjazd św. Mikołaja. Dla wszystkich grzecznych dzieci przewidziano prezenty, a także możliwość zrobienia zdjęcia z gościem z Laponii.

W trakcie jarmarku nie może zabraknąć wspólnego kolędowania. Kapela Szynwałdzianie wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie zadbają o świąteczny nastrój. Orkiestra Dęta OSP z Woli Rzędzińskiej rozgrzeje wszystkich mocnym i energetycznym wykonaniem świątecznych utworów muzycznych. Zaplanowano również konkursy dla całych rodzin, animacje dla dzieci i iluminacje świetlne.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Skrzyszowie odbędzie się na placu przed szkołą podstawową nr 1, w niedzielę, 18 grudnia 2022 r. Początek wydarzenia zaplanowano na g. 15.