Przejdź do stopki

Jarmark Bożonarodzeniowy w Skrzyszowie – za nami

Jarmark Bożonarodzeniowy w Skrzyszowie – za nami

Treść

W niedzielę 18 grudnia 2022 r. na placu przed Szkołą Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie odbył się po raz drugi Jarmark Bożonarodzeniowy.

W trakcie wydarzenia swoje wyroby zaprezentowały lokalne koła gospodyń wiejskich, pszczelarze, stowarzyszenia i klub seniora. Uczestnicy jarmarku mieli okazję spróbować świątecznych specjałów, tj. żurek, barszcz czerwony z pasztecikami, ciasta, pierniczki i herbata z miodem. Na stoiskach sprzedawano ozdoby świąteczne, potrawy i choinki. Marcin Kiwior, wójt gminy Skrzyszów, rozdawał gorącą czekoladę.

Kapela Szynwałdzianie wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie oraz Orkiestrą Dętą OSP z Woli Rzędzińskiej, zadbali o wspaniałą świąteczną atmosferę. Nie zabrakło wspólnego kolędowania oraz uśmiechów. Koncert orkiestry był częścią zadania publicznego realizowanego przez Stowarzyszenie Mój Szynwałd pn. „Organizacja koncertów instrumentalnych i instrumentalno-wokalnych”, które jest współfinansowane przez Gminę Skrzyszów.

Zgromadzone dzieci, z niecierpliwością wyczekiwały przyjazdu św. Mikołaja, który obdarował je prezentami. Odbyły się także konkursy dla całych rodzin, w których można było wygrać m.in. żywe choinki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację drugiego Jarmarku Bożonarodzeniowego: radnej powiatu tarnowskiego Magdalenie Kopczyńskiej (za żywe choinki); kołom gospodyń wiejskich i stowarzyszeniom (KGW Czerwone Korale z Łękawicy, KGW Szynwałd, KGW Ładna, KKK Gracja, Stowarzyszenie Mój Szynwałd, Pogodny Klubik, Koło Pszczelarzy ze Skrzyszowa), druhom z OSP, Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie, Akcji Katolickiej, Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego Marii i Krzysztofa Kowalskich, firmie Elektroeco, Kapeli Szynwałdzianie, pracownikom gospodarczym z gminy Skrzyszów i wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sprawnego przebiegu wydarzenia.