Przejdź do stopki

Turniej Szachowy "O Puchar Wójta Gminy Skrzyszów"

Turniej Szachowy

Treść

W niedzielę 19 lutego 2023 r., w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie odbył się turniej szachowy o „Puchar Wójta Gminy Skrzyszów”.

Zmagania na szachownicy powróciły na teren Skrzyszowa po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią. Turniej wzbudził duże zainteresowanie nie tylko mieszkańców gminy, ale także pasjonatów królewskiej gry z różnych regionów Polski. W niedzielę rywalizowało 100 zawodników. Turniej rozgrywany był w systemie szwajcarskim na dystansie 9 rund. Rywalizacja sportowa dostarczyła wielu emocji zawodnikom oraz bliskim obserwującym zmagania.Dyscyplina sportowa jaką są szachy, jednoczy pokolenia i tak było również na turnieju w Skrzyszowie.

Podczas turnieju zostały przyznane nagrody. W klasyfikacji OPEN najlepszy okazał się Sebastian Augustyn (8 pkt), drugie miejsce przypadło Wojciechowi Płanecie (7,5 pkt), trzecie miejsce na podium wywalczył Paweł Dziubiński (7,5 pkt).Najstarszym zawodnikiem turnieju został 79-letni mieszkaniec Tarnowa Jan Jędrzejak, który podczas turnieju odniósł 4 zwycięstwa, kończąc rywalizację na 57 pozycji. Najmłodszym zawodnikiem był przedstawiciel klubu Szachownica Kłaj Nikodem Apryjas (6lat), który zanotował 3 zwycięstwa, co pozwoliło na zajęcie 82 lokaty w turnieju.

Ponadto zostały przyznane nagrody w poszczególnych kategoriach:

- Najlepsza Kobieta w kat. OPEN - Halina Jałowiec (6 pkt);

- Najlepsza Kobieta gminy Skrzyszów - Gabriela Łabędź (5,5 pkt);

- Najlepszy Junior Starszy w kat. OPEN - Jacek Markiewicz (6 pkt);

- Najlepszy Junior Starszy gminy Skrzyszów - Kacper Ciurej (6 pkt);

- Najlepszy Junior Młodszy w kat. OPEN - Maja Kryczka (4,5 pkt);

- Najlepszy Junior Młodszy gminy Skrzyszów - Wojciech Targowski (3 pkt).

W kategorii Najlepsi zawodnicy  z gminy Skrzyszów zostały wyróżniione 3 osoby:

1. Michał Smoła (7 pkt) - 7 miejsce OPEN ,
  2. Dawid Łabędź (6 pkt) - 15 miejsce OPEN ,
  3. Mateusz Nalepka (5,5 pkt) - 27 miejsce OPEN.

Na zakończenie zawodnicy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrody. Dla uczestników turnieju i osób towarzyszących przygotowany został poczęstunek w postaci słodkich przekąsek oraz bigosu, przygotowanego przez pracowników skrzyszowskiej szkoły.