Przejdź do stopki

Turniej szachowy „O Puchar Sołtysa Sołectwa Szynwałd”- relacja

Treść

W niedzielę 12 marca w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie odbył się turniej szachowy  o "Puchar Sołtysa Sołectwa Szynwałd”.Turniej rozpoczął się o godz. 9:00 uroczystym otwarciem przez sołtys Szynwałdu Marię Żywiec. Rywalizacja toczyła się w systemie szwajcarskim w tempie P-10 na dystansie 9 rund. Do rywalizacji przystąpiło 34 zawodników z terenu gminy Skrzyszów, jak również z pobliskich miejscowości. Wśród zawodników znalazły się osoby doświadczone, jak również dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z szachami. Rywalizacja w turnieju dostarczyła uczestnikom wielu emocji, a walka o zwycięstwo oraz miejsca na podium toczyła się do ostatniej rundy. W klasyfikacji OPEN zwyciężył Piotr Dekorda (8,5 pkt), drugie miejsce zajął Kamil Baryczka (8 pkt), trzecie miejsce zajął Dawid Łabędź (6,5 pkt). Najstarszym zawodnikiem turnieju został Zbigniew Mącior (5 pkt), a najmłodszym mieszkaniec Szynwałdu  Jan Żywiec (8 lat). Ponadto przyznano nagrody w następujących kategoriach:

Najlepszy mieszkaniec sołectwa Szynwałd : Mateusz Nalepka

Najlepszy zawodnik z terenu gminy Skrzyszów : Szymon Jop

Najlepszy Junior Młodszy z terenu gminy Skrzyszów : Wojciech Targowski

Najlepszy Junior Starszy z terenu gminy Skrzyszów : Sebastian Kosiba

Zawodnicy podczas przerw pomiędzy rundami smakowali przekąsek przygotowanych przez Panią Sołtys Marię Żywiec. Szachowe zmagania w Szynwałdzie zapoczątkowały cykl turniejów sołeckich  na terenie gminy Skrzyszów. Ze wszystkich turniejów sołeckich prowadzona będzie klasyfikacja generalna.

W najbliższą niedzielę, tj. 19 marca 2023 r. odbędzie się kolejny turniej szachowy o "Puchar Sołtysa Sołectwa Skrzyszów”.

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie

Start: godz. 9.