Przejdź do stopki

Pierwsze spotkanie łękawickich seniorów

Pierwsze spotkanie łękawickich seniorów

Treść

We wtorek 16 maja 2023 r. w siedzibie Koła Gospodyń Wiejskich „Czerwone Korale” w Łękawicy, odbyło się inauguracyjne spotkanie w ramach programu „Danie Wspólnych Chwil”. Jego organizatorem jest Fundacja Biedronki, która finansuje produkty spożywcze potrzebne do przygotowania posiłków, przekazując Kołom Gospodyń Wiejskich e-Kod o wartości 4000 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka.

W ramach ww. programu, KGW „Czerwone Korale” zorganizowało spotkanie dla seniorów przy wspólnym stole. Zakupione zostały potrzebne produkty, z których członkinie i członkowie KGW przygotowali posiłki oraz zadbali o ciekawą oprawę wydarzenia.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: Wiesław Krajewski, Poseł na Sejm RP; Magdalena Kopczyńska, Radna Powiatu Tarnowskiego; Cecylia Andrusiewicz, Sekretarz Gminy Skrzyszów; Danuta Flaumenhaft, Dyrektor GCKiB w Skrzyszowie; asp. Marek Pigieł oraz  st. sierż. Marcin Kiwior z Posterunku Policji w Skrzyszowie; Stanisław Starostka, sołtys Łękawicy, seniorzy oraz sympatycy KGW.

W trakcie wydarzenia, policjanci przekazali seniorom informacje związane z oszustwami „na wnuczka” oraz opowiedzieli o innych niebezpieczeństwach, na które są narażeni. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, przeplatane spożywaniem posiłków, rozmowami oraz wspólnym śpiewem. W rozmowach z seniorami wielokrotnie przewijał się wątek, że od dłuższego czasu wyszli z domu i spędzili miło czas w gronie znajomych i sąsiadów. Cieszy fakt, że najstarsza uczestniczka spotkania miała 85 lat. 

Przed łękawickimi seniorami jeszcze dwa kolejne spotkania, ponieważ w ramach programu „Spotkanie Wspólnych Chwil" przewidziane są minimum trzy spotkania.

Zarząd KGW Czerwone Korale dziękuje wszystkim seniorom za przybycie oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia.