Przejdź do stopki

Piłkarski raport

Treść

W  minionym tygodniu zespoły odrabiały zaległości w rozgrywkach. LUKS Skrzyszów w ramach 20 kolejki podejmował w meczu wyjazdowym KS Rzuchową. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, w 21 min Andrzej Krakowski zdobył bramkę otwierając wynik spotkania 1:0. W kolejnych minutach zespoły stwarzały sytuacje jednak w pierwszej połowie wynik już się nie zmienił. W drugiej odsłonie mecz źle ułożył się dla gości. W 62 min Mateusz Gucwa został ukarany czerwoną kartką. KS Rzuchowa grając u siebie oraz mając przewagę liczebną starała się podwyższyć rezultat. W 72 min Andrzej Krakowski strzelił bramkę na 2:0. W końcowych fragmentach rywalizacji gospodarze zadali dwa decydujące ciosy. W 78 min Rafał Słomski oraz w 79 min Bartłomiej Krużel zamienili dobre sytuacje na bramki pieczętując zwycięstwo gospodarzy.

KS Rzuchowa 4:0 LUKS Skrzyszów

W weekend odbyła się 24 kolejka rozgrywek piłkarskich. Na pierwszy plan wysuwało się spotkanie derbowe, w którym LUKS Skrzyszów przed własną publicznością podejmował LKS Szynwałd. W rundzie jesiennej w Szynwałdzie lepsi okazali się gospodarze, zwyciężając 4:0 po dubletach Szczepana Kantora oraz Kacpra Krakowskiego.  Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla przyjezdnych. W 10 min dobrą sytuację na bramkę zamienił Mateusz Gliński otwierając wynik spotkania 0:1. W kolejnych minutach meczu zespoły stwarzały sytuacje podbramkowe jednak bezskutecznie. W drugiej odsłonie rywalizacji, jak na derby przystało nikt nie odpuszczał i każda ze stron chciała zdobyć komplet punktów. W 76 min Adam Dudziak doprowadził do wyrównania 1:1. Gospodarze po zdobytej bramce wykorzystując atut własnego boiska „poszli za ciosem”.  W 83 min Bartłomiej Proszowski umieścił piłkę w siatce wyprowadzając LUKS Skrzyszów na prowadzenie 2:1. W końcówce spotkania goście chcieli doprowadzić do remisu, jednak ostatnie słowo w meczu należało do gospodarzy. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Marek Proszowski ustalając wynik rywalizacji.

LUKS Skrzyszów 3:1 LKS Szynwałd

LKS Ładna u siebie podejmowała MLKS Polan Żabno. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. W 6 min bramkę strzelił Tomasz Poproch otwierając wynik spotkania. W kolejnych minutach zespoły stwarzały groźne sytuacje podbramkowe, brakowało jednak skuteczności. W końcowych fragmentach pierwszej połowy goście doprowadzili do wyrównania. Piłkę w siatce umieścił Kacper Kijowski ustalając wynik do przerwy. Po zmianie stron zespoły chciały zdobyć komplet punktów. W 65 min Arkadiusz Bauer zdobył bramkę wyprowadzając gości na prowadzenie 1:2. MLKS Polan Żabno po zdobytej bramce ruszył do ataku. W 70 min bramkę na 1:3 strzelił Dawid Kurzawski ustalając wynik spotkania.

LKS Ładna 1:3 MLKS Polan Żabno

Pogoria Pogórska Wola w meczu wyjazdowym podejmowała Olimpię Wojnicz. Mecz lepiej rozpoczęła Pogoria Pogórska Wola. W 13 min Wojciech Olszówka strzelił bramkę otwierając wynik rywalizacji 0:1. Gospodarze po utracie bramki ruszyli do odrabiania strat. W 17 min Łukasz Kusion zdobył bramkę wyrównującą 1:1. W końcowych fragmentach pierwszej odsłony rywalizacji gospodarze ponownie skutecznie zaatakowali. W 38 min bramkę strzelił Jakub Węgrzyn, wyprowadzając Olimpię Wojnicz na prowadzenie 2:1 oraz ustalając wynik do przerwy. Po zmianie stron gospodarze ponownie skutecznie zaatakowali. W 47 min Kamil Zamiatała umieścił piłkę w siatce podwyższając prowadzenie 3:1. Pogoria Pogórska Wola nie mając nic do stracenia ruszyła do ataku. W 79 min bramkę kontaktową zdobył Wojciech Olszówka, zmniejszając stratę do rywala 3:2. W końcowych fragmentach Pogoria starała się doprowadzić do wyrównania jednak wynik meczu już się nie zmienił

Olimpia Wojnicz 3:2 Pogoria Pogórska Wola

KS Łękawica przed własną publicznością podejmowała Zryw Wielką Wieś. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. W 10 min bramkę zdobył Grzegorz Siedlik otwierając wynik spotkania 1:0. W kolejnych minutach gospodarze „poszli za ciosem”. W 18 min bramkę na 2:0 strzelił Mateusz Kępa. Nie był to jednak koniec dobrze usposobionej ofensywy gospodarzy. Kolejne bramki w meczu zdobyli Grzegorz Siedlik w 22 min oraz Tomasz Łabędź 23 min i 32 min spotkania. W końcowych fragmentach pierwszej połowy wynik już się nie zmienił. Zespoły udały się na przerwę przy prowadzeniu gospodarzy 5:0. W drugiej odsłonie rywalizacji w 58 min Adam Nadolnik strzelił bramkę zmniejszając stratę do rywala 5:1. Ostatni akcent w meczu należał ponownie do gospodarzy. W 82 min bramkę na 6:1 strzelił Grzegorz Siedlik, a wynik spotkania w 88 min ustalił Dawid Kępa.

KS Łękawica 7:1 Zryw Wielka Wieś

W tabeli LKS Ładna pozostaje na miejscu 5, LKS Szynwałd spadł na 9 pozycje, natomiast LUKS Skrzyszów zajmuje miejsce 12. W rozgrywkach A klasy Pogoria Pogórska Wola spadła na 6 pozycję, natomiast w rozgrywkach klasy B KS Łękawica pozostaje na miejscu 8.