Przejdź do stopki

Gminny Rajd Rowerowy

Gminny Rajd Rowerowy

Treść

Wakacje w gminie Skrzyszów rozpoczęły się aktywnie, na sportowo. W niedzielę 25 czerwca 2023 r. przed Urzędem Gminy w Skrzyszowie zgromadzili się miłośnicy dwóch kółek, aby wziąć udział w Gminnym Rajdzie Rowerowym. Ksiądz proboszcz Tomasz Lelito pobłogosławił uczestników, którzy wyruszyli w blisko 35 km trasę. Prowadziła ona przez Skrzyszów, Ładną, Pogórską Wolę i Szynwałd. Meta rajdu znajdowała się na boisku Orlik w Skrzyszowie. W wydarzeniu mógł wziąć udział każdy, niezależnie od ilości przejechanych kilometrów. Na starcie pojawiło się aż 147 osób w różnym wieku. Najmłodsza uczestniczka rajdu miała 3 lata, a najstarszy uczestnik 73 lata. Pomimo zmęczenia, uczestnicy z uśmiechem na twarzach przemierzali każdy kolejny kilometr trasy.

Na Orliku w Skrzyszowie przygotowany został poczęstunek dla uczestników - kiełbaski z grilla. Wszystkie osoby, które wzięły udział w rajdzie, otrzymały od wójta gminy Skrzyszów, Marcina Kiwiora, pamiątkowe dyplomy.

Za pomoc w organizacji wydarzenia – zabezpieczenie trasy przejazdu – dziękujemy Ochotniczym Strażom Pożarnym z terenu naszej gminy. Radnemu Gminy Skrzyszów Piotrowi Kiwiorowi dziękujemy za pomoc w wytyczeniu trasy rajdu.