Przejdź do stopki

Turniej piłki nożnej o "Puchar wójta gminy Skrzyszów"

Turniej piłki nożnej o

Treść

W dniach 1-2 lipca 2023 r. na obiektach sportowych w Ładnej i Skrzyszowie odbył się Turniej piłki nożnej o „Puchar wójta gminy Skrzyszów”.  Zespoły po wcześniejszym losowaniu zostały podzielone na grupy. W grupie „A” na boisku w Ładnej rywalizowały: LKS Ładna, LKS Szynwałd II oraz KS Łękawica. W grupie „B” zmagania toczyły się na boisku sportowym w Skrzyszowie, gdzie zagrali: LUKS Skrzyszów, LKS Szynwałd oraz Pogoria Pogórska Wola.

W sobotę mecze w fazie grupowej rozpoczęły się o godz. 14 i odbywały się na dystansie 2x30 min.Na boisku w Ładnej, gospodarze w pierwszym pojedynku bardzo pewnie pokonali LKS Szynwałd II w stosunku 7:0. Drugim meczem w grupie A była konfrontacja LKS Ładnej z KS Łękawicą.LKS Ładna podobnie jak w pierwszym meczu okazała się się lepsza od przeciwnika, wygrywając 3:0. Na zakończenie zmagań w grupie A naprzeciw siebie stanęły zespoły KS Łękawica i LKS Szynwałd II. Drużyna z Łękawicy wyszła zwycięsko z konfrontacji, wygrywając 6:0. Należy podkreślić, że druga drużyna Szynwałdu złożona była w większości z juniorów, którzy podczas turnieju mogli zasmakować rywalizacji w piłce seniorskiej.

W Skrzyszowie jako pierwszy do rywalizacji przystąpił gospodarz, który podejmował Pogorię Pogórską Wolę. Mecz przez cały czas był bardzo zacięty, a każda ze stron starała się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3. W drugim spotkaniu LKS Szynwałd rywalizował z LUKS Skrzyszów. Mecz był wyrównany, lecz ostatecznie to LUKS Skrzyszów po bramce Bartosza Podlasiewicza zwyciężył 1:0. W ostatnim meczu w grupie B, LKS Szynwałd podejmował Pogorię Pogórską Wolę. LKS Szynwałd chcąc nadal rywalizować w turnieju potrzebował wygranej. LKS Szynwałd swój cel osiągnął zwyciężając 4:1. Ostatecznie, po zakończeniu rywalizacji grupowej w „małym finale” znaleźli się LKS Szynwałd oraz KS Łękawica. Mecz był bardzo zacięty, ostatecznie KS Łękawica wyszła zwycięsko z tego pojedynku wygrywając 3:2.

W niedzielnym finale rozgrywanym w Ładnej, LKS Ładna podejmowała LUKS Skrzyszów. Mecz finałowy rozgrywany był na dystansie 2x35min. W finale drużyny nie prowadziły kalkulacji, a każda ze stron starała się zwyciężyć. Ostatecznie, po bardzo zaciętej rywalizacji LUKS Skrzyszów pokonał LKS Ładną 2:0, tym samym triumfując w turnieju.

Foto: Henryk Świerczek, Oliwia Buras