Przejdź do stopki

Piłkarski Raport

Piłkarski Raport

Treść

 

 W miniony weekend odbyła się 4 kolejka klasy okręgowej. W pierwszym pojedynku LUKS Skrzyszów przed własną publicznością podejmował Łęgovię Łęg Tarnowski. LUKS Skrzyszów bardzo dobrze rozpoczął zmagania w bieżącym sezonie w pierwszych 3 pojedynkach zespół odniósł komplet zwycięstw. Łęgovia w dotychczas rozegranych pojedynkach zgromadziła 4 pkt. Zespoły stwarzały groźne sytuacje podbramkowe, jednak zabrakło skuteczności. Ostatecznie mecz zakończył bezbramkowym remisem.

LUKS Skrzyszów 0:0 Łęgovia Łęg Tarnowski

LKS Szynwałd przed własną publicznością podejmował KS Rzuchową. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy. W 9 min Mateusz Gliński podał piłkę w boczny sektor do Jakuba Stacha, który zagrał futbolówkę wzdłuż pola karnego. Piłka po zamieszaniu w polu karnym ostatecznie spadła pod nogi Mateusza Glińskiego, który umieścił piłkę w siatce 1:0. W kolejnych minutach zespoły dążyły do zdobywania bramek, brakowało jednak skuteczności pod bramką rywala. W drugiej połowie goście starali się doprowadzić do wyrównania. KS Rzuchowa prowadziła grę, LKS Szynwałd swoich sytuacji do zdobycia bramki szukał w kontratakach. W końcowych fragmentach rywalizacji goście za wszelką cenę dążyli do zdobycia bramki wyrównującej, jednak wynik meczu już się nie zmienił.

LKS Szynwałd 1:0 KS Rzuchowa

LKS Ładna u siebie podejmowała TS Tuchovię. W pierwszej połowie pomimo sytuacji z obu stron nie padła żadna bramka. Druga połowa lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy. W 49 min niefortunnie we własnym polu karnym interweniował Jakub Jantoń umieszczając piłkę we własnej bramce 1:0. Po utracie bramki goście w kolejnych minutach skutecznie zaatakowali. W 53 min na listę strzelców wpisał się Karol Obnowski doprowadzając do wyrównania. Kolejne fragmenty należały ponownie do gospodarzy. W 63 min Jakub Trzpis strzelił bramkę na 2:1 dla LKS Ładnej. W kolejnych fragmentach rywalizacji gospodarze „poszli za ciosem”. W 70 min ponownie Jakub Trzpis umieścił piłkę w siatce, podwyższając prowadzenie na 3:1. Goście nie mając nic do stracenia starali się odwrócić losy rywalizacji. W 83 min dobrze dysponowany w tym pojedynku Karol Obnowski zdobył bramkę kontaktową 3:2. W końcowych fragmentach drużyna gości starała się doprowadzić do wyrównania. Ostatnie słowo w meczu należało jednak do gospodarzy. W doliczonym czasie gry Grzegorz Jasiak zdobył bramkę pieczętując zwycięstwo gospodarzy.

LKS Ładna 4:2 TS Tuchovia

KS Pogoria Pogórska Wola przed własną publicznością podejmowała Iskrę Tarnów. W pierwszych fragmentach rywalizacji zespoły stwarzały sytuacje podbramkowe, brakowało jednak skutecznego wykończenia. W pierwszej połowie groźny strzał oddał Bartosz Wołkowicz, piłka jednak zatrzymała się na poprzeczce bramki gości. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej odsłonie zespoły dążyły do otwarcia wyniku rywalizacji. W 58 min groźny strzał zza pola karnego oddał Grzegorz Wołkowicz, piłka po interwencji bramkarza spadła pod nogi Marka Starca, który skutecznie wykończył sytuację 1:0. W 83 min gospodarze ponownie skutecznie zaatakowali. W zamieszaniu w polu karnym najlepiej odnalazł się Rajmund Kapustka, który podwyższył prowadzenie na 2:0. Goście nie mając nic do stracenia ruszyli do odrabiania strat. W 88 min bramkę kontaktową strzelił Filip Sijka co zapowiadało emocje do samego końca spotkania. Mimo sytuacji w końcówce spotkania wynik meczu już się nie zmienił.

KS Pogoria Pogórska Wola 2:1 Iskra Tarnów

KS Łękawica w meczu wyjazdowym podejmowała KS Tarnowiec. Zespoły w dotychczas rozegranych pojedynkach zgromadziły na swoim koncie komplet punktów. W pierwszych fragmentach rywalizacji nie padła żadna bramka. W 43 min sędzia podyktował rzut karny dla drużyny gospodarzy. Do piłki podszedł Marcin Stelmach który zamienił jedenastkę na bramkę 1:0. W drugiej połowie goście starali się doprowadzić do wyrównania. W 47 min skutecznie przeprowadzony kontratak sfinalizował Łukasz Banaśkiewicz podwyższając na 2:0. Goście po utracie bramki w 48 min skutecznie odpowiedzieli. Bramkę kontaktową zdobył Patryk Wajda 2:1. W kolejnych minutach KS Łękawica starała się doprowadzić do wyrównania. Ostatnie słowo w meczu należało jednak do gospodarzy. W doliczonym czasie gry bramkę zdobył Łukasz Banaśkiewicz pieczętując zwycięstwo gospodarzy.

KS Tarnowiec 3:1 KS Łękawice .

W klasy okręgowej LUKS Skrzyszów przewodzi ligowej tabeli, LKS Szynwałd awansował na 2 pozycję, natomiast LKS Ładna zaliczyła awans na 7 lokatę. W rozgrywkach A klasy KS Pogoria Pogórska Wola awansowała na 4 pozycję , natomiast w rozgrywkach klasy B KS Łękawica pozostaje na 2 miejscu.

              

W następnej kolejce odbędą się następujące spotkania:

LKS Szynwałd – Ikar Odporyszów 16.09. 12:00

TS Tuchovia – LUKS Skrzyszów 16.09. 16:30

LUKS Radłovia Radłów – LKS Ładna 16.09. 17:00

WKS Siemiechów – KS Pogoria Pogórska Wola 17.09. 11:00

KS Łękawica – LKS Wierzchosławice – Ostrów 17.09. 16:30