Przejdź do stopki

Podsumowanie programu "Danie wspólnych chwil"

Podsumowanie programu

Treść

W minioną sobotę (18.11.2023 r.) w Łękawicy odbyło się kolejne spotkanie dla seniorów zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Czerwone Korale”. Było to już 6 spotkanie, w którym seniorzy chętnie wzięli udział. Tym razem wydarzenie połączone było z Andrzejkami. Zebrani, znakomicie bawili się przy akompaniamencie lokalnego muzykanta Bogdana Wardzały, który swoją grą i śpiewem zachęcał wszystkich do tańca oraz zabaw na parkiecie.

Środki na ten cel pozyskano z Fundacji Biedronka, z programu „Danie wspólnych chwil”. Warto dodać, że KGW bierze udział w tym programie już po raz drugi. Spotkania organizowane są co miesiąc i cieszą się sporą frekwencją. Fundacja Biedronki na ten cel przekazała 4000 zł.

Założeniem niniejszego programu (prowadzonego przez Fundację Biedronki wraz z 750 Kołami Gospodyń Wiejskich) jest przeciwdziałanie samotności wśród seniorów i zachęcenie ich do wyjścia z domu, poprzez m.in. organizowanie spotkań przy wspólnym stole, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Dzięki temu lokalna społeczność ma szansę się zintegrować.

Serdecznie dziękujemy Kołu Gospodyń Wiejskich „Czerwone Korale” w Łękawicy za zaangażowanie w przygotowanie spotkań  dla seniorów i za poświęcony czas.