Przejdź do stopki

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

Treść

W niedzielę, 17 grudnia 2023 r., przed Szkołą Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie odbył się po raz trzeci Jarmark Bożonarodzeniowy. Podobnie jak w poprzednich latach wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców i sympatyków gminy Skrzyszów.

W trakcie jarmarku lokalne koła gospodyń wiejskich i pszczelarzy wraz z klubem seniora i stowarzyszeniami zaprezentowały swoje wyroby. Uczestnicy mogli spróbować świątecznych specjałów m.in. ciast, produktów pszczelich oraz pierników. Na stoiskach można było nabyć ozdoby świąteczne, choinki oraz skosztować gorącej czekolady serwowanej przez wójta gminy Skrzyszów, Marcina Kiwiora. Nie zabrakło także konkursów, w trakcie których najmłodsi mogli wygrać żywe choinki.

O świąteczną atmosferę zadbali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Skrzyszowie oraz zespół VIDa Duo. Nie zabrakło świątecznych piosenek i kolęd. Odbył się także pokaz ognia (fireshow), który rozgrzał tłum do czerwoności. W trakcie wydarzenia nie mogło zabraknąć Mikołaja z workiem pełnym prezentów, do którego ustawiła się bardzo długa kolejka dzieci, młodzieży i dorosłych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Jarmarku Bożonarodzeniowego w Skrzyszowie: Radnej Powiatu Tarnowskiego Magdalenie Kopczyńskiej (za żywe choinki); kołom gospodyń wiejskich i stowarzyszeniom (KGW Czerwone Korale z Łękawicy, KGW Szynwałd, KGW Ładna, KKK Gracja, Stowarzyszenie Mój Szynwałd, Pogodny Klubik, Koło Pszczelarzy ze Skrzyszowa), druhom z OSP, Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Skrzyszowie, Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego Marii i Krzysztofa Kowalskich, firmie Elektroeco, pracownikom gospodarczym z gminy Skrzyszów i wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sprawnego przebiegu wydarzenia.