Przejdź do stopki

Nagroda "Pamięć i Tożsamość" dla mieszkanki Skrzyszowa

Nagroda

Treść

W poniedziałek 4 grudnia 2023 r. w Filharmonii Krakowskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród osobom, które wyróżniają się wybitnymi osiągnięciami w dziedzinie twórczości artystycznej i kulturalnej, a także działającym na rzecz wzmacniania poczucia tożsamości narodowej Polaków oraz zachowania historii regionu.  

Nagrodę „Pamięć i Tożsamość” otrzymała m.in. Elżbieta Stepska-Kot, działaczka społeczna, pedagog, autorka wierszy i wspomnień z czasów gehenny w Kazachstanie. Po powrocie do Polski w 1946 r. zamieszkała najpierw w Szynwałdzie, a następnie w Skrzyszowie, gdzie mieszka do chwili obecnej. Przez 34 lata pracowała w szkole w Skrzyszowie, przechodząc wszystkie etapy kariery zawodowej – od sekretarki do dyrektora szkoły. Po przejściu na emeryturę poświęciła się pracy społecznej. Uczestniczy w wielu spotkaniach z młodzieżą, z organizacjami środowiskowymi i niepodległościowymi. Za swą działalność uhonorowana licznymi prestiżowymi odznaczeniami i wyróżnieniami. Jest autorką artykułów i wspomnień publikowanych w prasie oraz autorką książek m.in. „Ballada syberyjska”, "Okaleczone dzieciństwoa”, „Moja myśl” i „Opowiedz mi, Babciu, jak to było dawniej”.

Nagrodę "Pamięć i Tożsamość" w imieniu Elżbiety Stepskiej-Kot odebrała Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie Danuta Flaumenhaft.  

Gratulujemy Elżbiecie Stepskiej-Kot zaszczytnego wyróżnienia i życzymy wszystkiego dobrego.