Przejdź do stopki

Raport piłkarski

Treść

Kolejne derby dla Skrzyszowa

W środę 18 maja odbyła się 28 kolejka spotkań klasy okręgowej. W tej kolejce doszło do derbowego starcia LUKS Skrzyszów z LKS Szynwałd. LUKS Skrzyszów w 3 ostatnich spotkaniach pokonał Ładną i Tuchovię oraz zanotował porażkę z Rzuchową. Szynwałd natomiast przegrał z Ładną i odniósł zwycięstwa nad Olimpią Wojnicz i Dąbrovią. Pojedynki derbowe mają to do siebie, że rządzą się swoimi prawami. W pierwszym kwadransie spotkania zespoły starały się przeprowadzać głównie akcje oskrzydlające i stwarzać groźne sytuacje w bocznych sektorach boiska. Mecz w pierwszej połowie był otwarty. Szynwałd starał się zaskoczyć rywala częstą zmianą stron gry, oraz prostopadłymi podaniami za linię obrony przeciwnika. Skrzyszów stwarzał groźne sytuację pod bramką gości po przejęciach piłki w środkowej strefie i szybkim wyprowadzaniu ataków. W pierwszych 30 minutach mimo sytuacji pod bramkami utrzymywał się wynik 0-0.W 41 minucie swoją sytuację mają gospodarze. Piłka zostaje dograna w pole karne ,najlepiej w sytuacji odnalazł się Jakub Twardy i Skrzyszów objął prowadzenie 1-0. Wynik do przerwy już się nie zmienił i gospodarze prowadzili do przerwy. Szynwałd po przerwie gonił wynik i starać się odwrócić losy derbowej rywalizacji. Skrzyszów mimo prowadzenia musiał być skoncentrowany. Dobrze zorganizowana w tym meczu defensywa gospodarzy dobrze wykonywała w tym meczu swoją pracę. Kilkukrotnie z dystansu uderzał Mateusz Stańczyk, ale jego strzały w bramce gospodarzy bronił Patryk Michalec. . Mimo dobrych sytuacji w drugiej połowie z obu stron wynik meczu już się nie zmienił i LUKS Skrzyszów pokonał w derbach LKS Szynwałd 1:0.

Ładna w 28 kolejce udała się na mecz do Łowczówka gdzie podejmowała Pogórze Pleśna. Ładna w 3 ostatnich meczach zanotowała porażki przegrywając z Olimpią, Dąbrovią oraz w derbach z LUKSem. Pogórze natomiast pokonało Tuchovię, zremisowało z Wisłą Szczucin oraz poniosło porażkę w derbach z Rzuchową. Mecz lepiej rozpoczął się dla gości. W 4 min spotkania bramkę strzelił Łukasz Zając i Ładna prowadziła 0-1 i nie zamierzała zwalniać tempa. W 13 minucie dobrą sytuację wykorzystał Kacper Szot i wynik podwyższył się na 0-2. Ładna po skutecznych 2 uderzeniach w pierwszym kwadransie wypracowała dwubramkową zaliczkę i spokojnie mogła konstruować kolejne ataki. W 23 minucie kolejną akcję przeprowadzili goście. Piłka ponownie  trafia do Kacpra Szota, który umieścił piłkę w bramce rywala i wynik wynosił 3-0. Wynik do przerwy nie uległ zmianie. W drugiej połowie nie mając nic do stracenia Pogórze starało się odważniej zaatakować bramkę gości. Mimo sytuacji pod bramką strzeżonej przez Mateusza Sołtyka, sztuka zdobycia bramki w tym meczu gospodarzom się nie udała. W końcówce spotkania goście wyprowadzili kolejny atak. Piłka trafiła do wprowadzonego w drugiej połowie Krystiana Woźniaka, który przypieczętował zwycięstwo Ładnej 0-4.

Po 28 kolejce Luks Skrzyszów awansował na 4 pozycję , LKS Szynwałd spadł na 5 miejsce  Ładna spadła na 10 lokatę.

2 zwycięstwa i porażka

Jako pierwsi do swojego meczu przystąpili piłkarze Szynwałdu, którzy na własnym terenie podejmowali Pogórze Pleśna. Pierwsze minuty spotkania to wzajemne badanie się obydwu drużyn. Szynwałd grając na własnym terenie prowadził grę, a Pleśna starała się wyprowadzać kontrataki. W pierwszym kwadransie nie padła żadna bramka. W 18 minucie Szynwałd przeprowadził atak i piłka trafiła do Kamila Hebdy, który pokonał bramkarza przyjezdnych. Gospodarze obejmują prowadzenie w meczu 1-0. Szynwałd nie zwalniając tempa poszedł za ciosem. W 21 minucie ponownie piłkę w siatce gości umieszcza Kamil Hebda i Szynwałd podwyższa prowadzenie w meczu 2-0. Po drugiej bramce dla gospodarzy Pleśna starała się stwarzać szanse przeprowadzając ataki środkiem boiska. Dobrze w bramce Szynwałdu spisywał się Kacper Zapała, broniąc strzały przeciwników. W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło i gospodarze prowadzili do przerwy 2-0. W drugiej połowie Pleśna od początku starała się gonić wynik przeprowadzając groźne ataki. W 65 minucie bramkę dla gości strzela Dominik Retel i Pleśna „łapie kontakt” . Wynik w meczu 2-1. Pogórze w kolejnych minutach starało się strzelić bramkę wyrównującą. Mimo groźnych ataków z obu stron w końcowej fazie meczu wynik się nie zmienił i Szynwałd pokonał Pogórze 2-1.

Skrzyszów w 29 kolejce udał się na mecz wyjazdowy do Wojnicza z miejscową Olimpią. Mecz lepiej rozpoczął się dla gości. W 7 minucie bramkę strzelił  Bartosz Podlasiewicz i Skrzyszów prowadził 1-0. Taki wynik utrzymywał się do 28 minuty kiedy Skrzyszów wyprowadził 3 mocne ciosy. W 28 minucie do siatki gospodarzy piłkę wpakował Krystian Kozioł i było 2-0. W 29 minucie ponownie Krystian Kozioł wpisał się na listę strzelców i podwyższył prowadzenie na 3-0. Gospodarze po nokaucie jakiego doświadczyli w przeciągu 2 minut szybko odpowiedzieli. W 31 minucie pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił Jakub Hynek i w meczu był wynik 1-3. Kiedy mogło by się wydawać że Olimpia wraca do meczu goście ponownie groźnie zaatakowali. W 42 minucie ponownie piłkę w siatce umieścił Krystian Kozioł podwyższając prowadzenie dla  gości na 1-4 i tym samym kompletując hat-tricka jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Przed przerwą więcej bramek już nie padło. Wysokie prowadzenie do przerwy dawało komfort w grze przyjezdnym. Skrzyszów w 2 połowie dążył do zdobywania kolejnych bramek. W 50 minucie bramkę zdobył Jakub Trzpis i w meczy był wynik 1-5. Na kolejną bramkę gości nie trzeba było długo czekać gdyż w 53 minucie piłkę do bramki skierował Bartosz Podlasiewicz podwyższając na 1-6. Będąca w dobrej dyspozycji drużyna z Skrzyszowa szukała kolejnych trafień. W 61 minucie bramkę dla gości zdobywa Damian Jop a wynik meczu to 1-7. W 75 minucie Skrzyszów ponownie zaatakował z powodzeniem. Piłkę do siatki rywala pakuje Krystian Sztorc ustalając wynik spotkania i pieczętując zwycięstwo Skrzyszowa nad Olimpią  8-1.

W niedzielę Ładna gościła rezerwy Unii Tarnów. W związku z możliwością wykorzystania zawodników z pierwszej drużyny grającej w III lidze goście z niej skorzystali i stworzyli jednostronne widowisko pokonując Ładną 10-0.

Po 29 kolejce LUKS Skrzyszów pozostaje na 4 miejscu, LKS Szynwałd utrzymuje 5 miejsce, a Ładna 10 pozycję.

Porażki Pogorii i Łękawicy

Pogoria w 26 kolejce A klasy podejmowała przed własną publicznością Olszynkę Ołpiny.

Pogoria w ostatnich tygodniach prezentuje dobrą formę notując serię 5 kolejnych spotkań bez porażki. Olszynka w ostatnich 3 meczach zdobyła 4 pkt pokonując Iskrę oraz remisując z Ciężkowianką.

Pogoria od samego początku starała się narzucić swój styl gry rywalom i kreować grę. Jednak to Olszynka była skuteczniejsza w swoich atakach i wygrała to spotkanie 3-1.

Łękawica w 16 kolejce B klasy podejmowała w meczu wyjazdowym Tarnowiec. Łękawica w 3 ostatnich meczach odnotowała 2 zwycięstwa i porażkę. Tarnowiec natomiast odnotował 3 porażki.

W pierwszych fragmentach meczu żadnej z drużyn mimo klarownych sytuacji pod bramkami nie udało się zdobyć bramki. Na pierwsze trafienie w meczu kibice zgromadzeni na trybunach musieli czekać aż do 41 minuty. Bramkę dla gospodarzy zdobył Łukasz Banaśkiewicz i było 1-0 dla Tarnowca. W końcówce pierwszej połowy nie padła już żadna bramka i Łękawica schodziła na przerwę przegrywając 0-1. W drugiej połowie drużyny dążyły do kolejnych trafień, zawodziła natomiast skuteczność. W 79 minucie groźną sytuację pod bramką Łękawicy ponownie  wykorzystał Łukasz Banaśkiewicz podwyższając prowadzenie na 2-0. Końcowe fragmenty to dążenie gości do zniwelowania różnicy bramkowej. W 90 minucie spotkania bramkę kontaktową strzela Tomasz Łabędź. Łękawica w końcówce łapie kontakt i do ostatniego gwizdka ważyły się losy w tym spotkaniu, jednak nie zdołała odwrócić losów rywalizacji i musiała uznać wyższość rywali przegrywając to spotkanie 2-1.

Pogoria i Łękawica utrzymują  3 miejsca w swoich ligach.