Podsumowanie I kolejki ALO XVII

Treść

Krótkie podsumowanie pierwszej kolejki XVII edycji ALO!

ORLIK POGÓRSKA WOLA

OSP ZALASOWA vs ALL STARS 5-7 (3-3). Mecz, który zainaugurował zmagania w ramach XVII edycji miał bardzo wyrównany przebieg. Działo się i to dużo! W spotkanie lepiej weszła ZALASOWA, która po około 8 minutach zdobyła bramkę, następnie za chwilę drugą. Później role się odwróciły i ALL STARSI odrobili straty. Pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 3-3. W drugiej połowie scenariusz wyglądał następująco: 4-3, 4-4, 4-5, 5-5. Potem bramkę z rzutu wolnego zdobył Piotr Zając, a kolejną Piotr Niemiec po kontrataku. Mimo okazji z obu stron wynik nie uległ już zmianie i GWIAZDY zanotowały pierwsze trzy punkty w nowym sezonie. Hat-tricka dla wygranych zdobył Piotr Niemiec, 2x trafił Bogdan Dziurawiec a po jednym golu strzelili Piotrek Zając i Darek Kulas. Wśród graczy OSP mieliśmy pięciu różnych strzelców, a byli to: Mikołaj Mazur, Krzysztof Miłek, Jakub Kozak oraz Kryspin i Kamil Lebryk.

SZYBCY I WŚCIEKLI vs NAPALENI RYBACY 3-4. Najciekawiej zapowiadające się spotkanie pierwszej kolejki istotnie takie było! Bardzo zacięty mecz, w którym nikt nie odstawiał nogi, ale przy tym była walka “fair play”. Cios za cios od pierwszej do ostatniej minuty! NAPALENI częściej operowali piłką, a SZYBCY głównie koncentrowali się na dłuższych zagraniach. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli RYBACY, choć w ostatnich minutach meczu SZYBCY trafili w słupek. Na pochwałę zasługuje debiutujący w teamie SIW Mateusz Giemza, który swoimi interwencjami w bramce kilkukrotnie ratował swój zespół. Tytułem końca: mecz – pierwsza klasa! Dla wygranych trafiali: 2x Mateusz Kordela, 1x Bartek Proszowski i 1x Mateusz Nazimek. A dla pokonanych: 2x Marek Proszowski i 1x Wojtek Rakiej.

NIE ONI LUBCZA vs WOLNI STRZELCY 1-8. Ostatni pojedynek w Pogórskiej Woli miał jednostronny przebieg. Jeszcze pierwsze 10 minut było w miarę wyrównane, ale potem to już tylko WOLNI panowali na placu gry. Spokojnie punktowali przeciwnika, a gdyby mieli lepiej nastawione celowniki to mogłoby być tych bramek więcej. 5 goli dla tryumfatorów strzelił Marcin Marta, 2x Adrian Smagacz i 1x Kacper Kielian. Dla przegranych honorowa bramka była autorstwa Artura Fijołka.

ORLIK SKRZYSZÓW

NUEVO PALACE vs OSTATNI ZRYW 5-0 wo. Tego to się chyba nikt nie spodziewał. Już w pierwszej kolejce ekipa ZRYWU oddaje walkowera.

LUCKY LOSERS vs OSP ŁĘKAWICA 25-0. Już w pierwszej kolejce los sparował pierwszą z ostatnią drużyną minionej edycji. Wtedy LUCKY potrzebowali 40 minut żeby trafić 30 bramek. Teraz zdobyli 25 goli w 50 minut. Mistrzowie mocno wchodzą w nowy sezon i miażdżą ekipę OSP bez najmniejszego problemu. Warto odnotować fakt, że świetny debiut w nowych barwach zaliczył Arek Bartoszek, który zaaplikował rywalom 11 bramek. Po 5 goli strzelili: król strzelców XVI edycji Patryk Wajda i Łukasz Chudzik. Do okazałego dorobku 25 trafień cegiełki dołożyli także: 2x Marcin Górski, 1x Bartek Janas i 1x Maciek Drzymała.

ORLIK SZYNWAŁD

OSP SZYNWAŁD vs FOREST GREEN RIVERS 3-9 (2-2). Pierwszym spotkaniem na “Szynwałd Park” była rywalizacja tamtejszych zawodników OSP z ekipą FGR. Sam początek meczu zaczął się po dyktando STRAŻAKÓW, którzy po dwóch ładnych akcjach prowadzili 2-0. Wraz z upływem minut do głosu zaczęli dochodzić gracze FGR i jeszcze przed przerwą doprowadzili do remisu. Zaraz na początku drugiej odsłony FOREŚCI strzelili kolejne dwa gole. Po chwili “na kontakt” trafił Tomek Magdziarczyk i… piłkarze SZYNWAŁDU zapomnieli o obronie. Zawodnicy FGR grali mądrze defensywnie i wyprowadzali zabójcze kontry, po których wychodzili “2 na 1” i strzelali do pustej bramki. Po 4 trafienia dla zwycięzców zdobyli Paweł Zaczkiewicz i Bartek Kawula a jedną dodał Piotrek Zaczkiewicz. Dla pokonanych gole były autorstwa Tomka Magdziarczyka (x2) i Marka Krakowskiego.

WOLA LUBECKA vs ISKILLERS FC 5-5 (2-2). Pierwsza część gry w meczu WOLI ze SKILLERSAMI była “kalką” ze spotkania wcześniejszego. Zaczęło się od prowadzenia KILLERÓW 2-0, kontroli wydarzeń na boisku i nieoczekiwanej straty dwóch bramek! Druga połowa to już typowa wymiana ciosów! Było dużo twardej i męskiej gry; zawodnicy się nie oszczędzali. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie: 3-2, 3-3, 4-3, 4-4, 4-5, 5-5! Remis jak najbardziej sprawiedliwy. Dla WOLI LUBECKIEJ trafiali: 2x Krzysiek Witek, 1x Damian Król, 1x Grzesiek Jeleń i 1x Michał Kumięga. A dla ISKILLERS: 3x Krzysiek Barszcz (klasyczny hat-trick w drugiej odsłonie gry), 1x Adrian Gniewek i 1x Przemek Krawiec.

FC DZWONOWA – PAUZA

ZAPOWIEDŹ II KOLEJKI

POGÓRSKA WOLA

ISKILLERS FC vs SZYBCY I WŚCIEKLI 19:30. W Pogórskiej Woli pierwszym meczem w ramach drugiej kolejki będzie starcie SKILLERSÓW z SZYBKIMI. Obie ekipy mają aspiracje na coś więcej niż środek tabeli i po stratach punktowych z poprzedniego tygodnia, będą chciały wejść na zwycięską ścieżkę! W dotychczasowych spotkaniach tych drużyn bilans brzmi: 1-1-1. Będzie się działo! Zapraszamy od 19:30!

ALL STARS vs FC DZWONOWA 20:30. Kolejny pojedynek w i kolejne ciekawie zapowiadające się zestawienie! GWIAZDY przed tygodniem zainkasowały 3 punkty po mega interesującej walce. DZWONKI wchodzą dopiero do gry, ponieważ w pierwszej rundzie pauzowali. Do tej pory oba zespoły mierzyły się ze sobą 4 razy, trzykrotnie wygrywała DZWONOWA, a raz ALL STARS. Co ciekawe stosunek bramkowy jest na korzyść GWIAZD (20-16, a wyniki brzmiały: 2-4,3-5,12-2,3-5). Początek o 20:30.

SKRZYSZÓW

FOREST GREEN RIVERS vs NUEVO PALACE 19:30. Na “Skrzyszów Arenie” dojdzie do rywalizacji RIVERSÓW z NUEVO. Ci pierwsi mocno weszli w sezon. Teraz przed zespołem FGR prawdziwy test, bo muszą przeciwstawić się głodnym gry graczom NUEVO! Zaczynamy o 19:30!

WOLNI STRZELCY vs LUCKY LOSERS 20:30. Następne spotkanie w Skrzyszowie zapowiada się szlagierowo! WOLNI kontra LUCKY! Jedni i drudzy “zaszaleli” na rynku transferowym i ściągnęli do swoich drużyn gwiazdy ALO. Ci pierwsi Marcina Hebdę, a Ci drudzy Arka Bartoszka. Co prawda występ “Morgana” stoi pod znakiem zapytania, ponieważ dochodzi do siebie po kontuzji, ale nie zmienia to faktu, że WOLNI są mocni! Na dokładkę obie ekipy odniosły wysokie zwycięstwa w pierwszej kolejce i liderują w tabeli. Orlik zapłonie o 20:30.

SZYNWAŁD

OSTATNI ZRYW vs NIE ONI LUBCZA 19:00. Na “dzień dobry wieczór” w Szynwałdzie zagrają ekipy, które zaliczyły falstart tydzień wcześniej. ZRYWNI nie stawili się na pojedynek z NUEVO, a ekipa NOL uległa WOLNYM. Teraz zarówno jedni jak i drudzy będą chcieli zmazać plamę i zdobyć premierowe punkty w nowym sezonie. W zeszłym roku był remis 2-2. Jak będzie teraz? Start o 19:00.

OSP ŁĘKAWICA vs OSP ZALASOWA 20:00. W kolejnym meczu na “Szynwałd Park” również zobaczymy drużyny, które nie zdobyły punktu w pierwszej kolejce. “Derby Straży” z ŁĘKAWICY i ZALASOWEJ! Do tej pory z trzech starć pomiędzy tymi zespołami dwa razy wygrywali ZALASOWIANIE (7-14, 2-12) i padł jeden remis (5-5). A kto tym razem zejdzie z boiska “z tarczą” a kto “na tarczy”? Przekonamy się od 20:00!

NAPALENI RYBACY vs OSP SZYNWAŁD 21:00. RYBACY są jedyną z sześciu drużyn, jakie będziemy oglądać w Szynwałdzie, która ma na koncie zdobycz punktową! Gracze OSP ulegli w minionym tygodniu ekipie FGR. NAPALENI są bardzo ciekawą siłą w tym roku w naszej lidze i już pierwsza kolejka pokazała, że mogą sporo namieszać! Za to chłopcy z SZYNWAŁDU na pewno pałają chęcią rewanżu za ostatnie niepowodzenie! Zapraszamy o 21:00.