Przejdź do stopki

Triumf LUKSu w derbach z LKS Ładna

Treść

DERBY dla Skrzyszowa

Piłkarski weekend w klasie okręgowej rozpoczął się od pojedynku derbowego gminy Skrzyszów. Ładna w ostatnich 3 meczach dwukrotnie musiała uznać  wyższość rywala oraz zanotowała zwycięstwo w pojedynku derbowym z Szynwałdem. LUKS w 3 ostatnich meczach zdobył 6 punktów, notując porażkę z Rzuchową. Mecz lepiej rozpoczęli piłkarze Skrzyszowa. W 14 minucie wynik meczu otworzył Bartłomiej Mądel i LUKS prowadził 0-1. W 26 minucie piłkarze Skrzyszowa zadali rywalom 2 cios. W 26 minucie bramkę zdobył Bartłomiej Proszowski i w meczu był wynik 0-2. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie. W drugiej połowie Skrzyszów nie zamierzał zwalniać tempa. W 48 minucie ponownie do siatki rywali trafił Bartłomiej Proszowski i Skrzyszów podwyższył prowadzenie na 0-3. Mając komfortową sytuację w meczu zawodnicy Skrzyszowa mogli spokojnie konstruować kolejne akcję w meczu. Ładna chcąc nawiązać rywalizację w pojedynku derbowym potrzebowała bramki. W 73 minucie bramkę zdobył Arkadiusz Szczerba i wynik wynosił 1-3. Blisko kwadrans pozostający do końca meczu nie odbierał szans Ładnej na zdobycz punktową w pojedynku derbowym. W 88 minucie to ponownie Skrzyszów zaatakował bramkę rywali. Na listę strzelców wpisał się ponownie Bartłomiej Mądel i tym samym przypieczętował zwycięstwo w pojedynku derbowym zespołu Skrzyszowa 1-4.

W sobotę jako pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy Szynwałdu którzy przed własną publicznością podejmowali Dąbrovię Dąbrowa Tarnowska. Szynwałd po 3 z rzędu porażkach „przełamał się ” przed tygodniem pokonując Olimpię Wojnicz. Dąbrovia w 3 ostatnich meczach zdobyła 4 pkt pokonując Ładną i remisując z Rzuchową. W pierwszych fragmentach meczu to obustronne badanie się przez drużyny. Mimo klarownych sytuacji w pierwszej połowie to gospodarze schodzili do szatni prowadząc 1-0 po bramce Kamila Hebdy. Jednobramkowe prowadzenie zwiastowało sporo emocji w 2 połowie spotkania. W 53 minucie do głosu doszli goście. Dąbrovia doprowadziła do wyrównania stanu rywalizacji a na listę strzelców wpisał się Klaudiusz Woźniak. Szynwałd po straconej bramce nie cofnął się lecz dążył do ponownego prowadzenia w meczu. W 64 minucie gospodarze zrealizowali swój cel. Bramkę ponownie strzelił Kamil Hebda i wyprowadził miejscowych na prowadzenie 2-1. W kolejnych minutach meczu obie drużyny atakowały bramki w poszukiwaniu kolejnych trafień. Wynik 2-1 utrzymywał się do 85 minuty meczu. Będący w dobrej dyspozycji tego dnia Kamil Hebda ponownie wpisał się na listę strzelców, tym samym kompletując hat-trica w meczu. W końcówce meczu wynik nie uległ zmianie i Szynwałd przed własną publicznością pokonał Dąbrovię 3-1.

Po 27 kolejce Klasy Okręgowej LKS Szynwałd utrzymuje 3 pozycję , LUKS Skrzyszów pozostaje na 6 lokacie, a Ładna zostaje na miejscu 9.

Zwycięstwa Pogorii, Porażka Łękawicy

W środę 11 maja  odbyła się 24 kolejka spotkań tarnowskiej A klasy. Pogoria w meczu wyjazdowym mierzyła się z Siemiechowem. Pogórska Wola w 5 ostatnich spotkaniach nie zaznała goryczy porażki. Forma Siemiechowa w ostatnich tygodniach to sinusoida, na którą składają się 2 zwycięstwa i 3 porażki. Pierwszy kwadrans meczu  to wzajemne badanie się drużyn. W 15 minucie spotkania groźną sytuację stworzyli gospodarze. Po dobrym wykończeniu akcji przez Filipa Krzyżaka Siemiechów wyszedł na prowadzenie 1-0. W pierwszej połowie mimo sytuacji podbramkowych z obu stron więcej bramek już nie padło i do przerwy Siemiechów prowadził 1-0. Pogórska Wola w przeciągu całego sezonu potrafiła 3 krotnie odwrócić wynik rywalizacji tracąc bramkę jako pierwsza. W pierwszym kwadransie 2 połowy nie padła żadna bramka. W 69 minucie Pogoria doprowadza do wyrównania a  bramkę strzela Wojciech Kara. Pozostający czas do zakończenia spotkania zwiastował ciekawą końcówkę meczu i ataki  obu drużyn, aby zgarnąć pełną pulę. W 78 minucie Konrad Grela zdobywa bramkę i wyprowadza gości na prowadzenie 1-2. Gospodarze w ostatnich minutach meczu dążyli do wyrównania stanu rywalizacji. Siemiechów nie mając nic do stracenia szukał bramki wyrównującej. Ale to goście zadali decydujący cios w tym meczu. W 90 minucie spotkania 3 bramkę dla gości zdobył Grzegorz Pytel tym samym rozwiewając nadzieję gospodarzy o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej w tym meczu. Więcej bramek już nie padło a sędzia zakończył spotkanie przy wyniku 1-3 dla Pogorii.

Następnie Pogoria w meczu wyjazdowym podejmowała zespół  Orła Lisia Góra. Jako pierwsi w meczu prowadzenie objęli zawodnicy Orła w 3 minucie meczu. Taki wynik utrzymywał się aż do 31 minuty. Wtedy do głosu doszli goście zdobywając bramkę wyrównującą. W 40 minucie Pogoria ponownie strzeliła bramkę i ponownie prowadziła w meczu. Wynik do przerwy już się nie zmienił i gospodarze przegrywali 1-2. Pogoria zadomowiła się na 3 pozycji w ligowej tabeli i mogła ze spokojem przystępować do każdego kolejnego pojedynku. Orzeł natomiast zajmując 15 miejsce w tabeli chcąc pozostać w przyszłym sezonie wśród zespołów rywalizujących w A klasie potrzebował każdych kolejnych punktów jak tlenu. Będący na musie Orzeł w 2 połowie meczu starał się odwrócić role rywalizacji. Mimo klarownych sytuacji z obu stron druga połowa zakończyła się wynikiem 1-1 a cały mecz zwycięstwem Pogorii 3-2.

Łękawica gościła na własnym obiekcie drużynę Rudka Bobrowniki Komorów. Pojedynek drugiej z 3 zespołem w ligowej tabeli. Łękawica przed tym meczem traciła do zespołu gości 6 pkt. Chcąc zbliżyć się do swojego rywala i zachować matematyczne szanse na awans potrzebowała zwycięstwa w tym meczu. Łękawica w ostatecznym rozrachunku musiała uznać wyższość swojego przeciwnika. Po bramkach zdobytych dla drużyny gospodarzy przez Łukasza Wierzbickiego i Grzegorza Siedlika uległa drużynie gości 2-3.

Pogoria oraz Łękawica utrzymują 3 lokaty w swoich ligach.