Przejdź do stopki

Świąteczne granie

Treść

Jak co roku w okresie Świąt Wielkanocnych mecze w niższych ligach odbywały się w Wielką Sobotę.

W klasie okręgowej LUKS Skrzyszów zmierzył się na wyjeździe z LUKS Aluprim Zalipie. Bilans LUKSu Skrzyszów na wiosnę to 2 zwycięstwa oraz 2 remisy.  LUKS Aluprim Zalipie natomiast zanotowało  zwycięstwo, remis i 3 porażki. Co w roli faworyta stawiało drużynę gości. Lepiej mecz rozpoczęli piłkarze Skrzyszowa obejmując prowadzenie w 15 minucie za sprawą Bartłomieja Proszowskiego. Wynik do przerwy nie uległ zmianie. Drugą połowę nie najlepiej rozpoczęli goście. W  54 minucie czerwoną kartką został ukarany Krzysztof Majerczyk i LUKS Skrzyszów musiał grać w 10. Trener gospodarzy zareagował na sytuację boiskową przeprowadzając 2 zmiany. Na placu gry pojawili się Maksymilian Bąk oraz Bartosz Grabka. Pomimo gry w przewadze Zalipie  nie potrafiło zdobyć bramki w tym meczu. Wynik utrzymywał się do 90 minuty spotkania. A ostateczny cios w tym meczu zadał drużynie gości Krystian Kozioł. LUKS Skrzyszów wygrał ten pojedynek 2-0.

Do meczu na szczycie klasy okręgowej doszło w Rzepienniku Strzyżewskim. Występująca w roli gospodarza drużyna Tuchovii Tuchów podejmowała sąsiada w ligowej tabeli LKS Szynwałd. W lepszej sytuacji przed tym meczem była Tuchovia. Gospodarze w rundzie wiosennej zanotowali 3 zwycięstwa oraz 1 remis. LKS Szynwałd na wiosnę nie wystartował najlepiej. Podopieczni trenera Nalepki w 4 meczach wiosny zdobyli 4 pkt. Na ten dorobek składa się 1 zwycięstwo 1 remis i 2 porażki. Mecz lepiej rozpoczął LKS Szynwałd który otworzył wynik już w 2 minucie spotkania. Piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego na bramkę zamienił  napastnik Kamil Hebda. Tuchovia chciała jak najszybciej odrobić straty. W 10 minucie Łukasz Baran zszedł z piłką  do środka i oddał strzał, który zatrzymał się na słupku. Jeden i drugi zespół od pierwszych minut  postawił  na ofensywną grę. Drużyny stwarzały groźne sytuacje podbramkowe. W 31 minucie zagranie Szczepana Barana do znajdującego się w polu karnym Szczepana Bielaka, który doprowadza do remisu w spotkaniu. W 36 min rzut wolny dla Szynwałdu w okolicach środkowej części boiska. Piłka zostaje wrzucona w pole karne i ponownie trafia do Kamila Hebdy, który wyprowadza LKS Szynwałd na prowadzenie 2-1. W 40 minucie po zagraniu ręką w polu karnym zawodnika Szynwałdu sędzia dyktuje „11”  dla gospodarzy. Do piłki podchodzi Szczepan Baran, który zamienia karnego na bramkę i doprowadza do remisu 2-2. Wynik do przerwy już się nie zmienił i sędzia zaprosił piłkarzy na przerwę. W 66 minucie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Szczepan Baran i po jego strzale  pierwszy raz w meczu Tuchovia objęła prowadzenie i teraz to Szynwałd musiał „gonić wynik”. W 72 minucie  groźny strzał zza pola karnego oddał Kacper Krakowski, ale dobrze interweniował  bramkarz gospodarzy. W 73 minucie po szybkim ataku Tuchovii w dobrej sytuacji ponownie znalazł się Szczepan Baran ale dobrze interweniował Kacper Zapała. W 83 min – zamieszanie w polu karnym Tuchovii. Dwa strzały zawodników Szynwałdu – przy pierwszym strzale dobrze broni Kacper Żydowski, ale przy dobitce Mikołaja Stańczyka jest bezradny i LKS Szynwałd doprowadza do remisu. Obydwa zespoły dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki. Ostatnie słowo w meczu należało do piłkarzy Tuchovii.  W 90 minucie spotkania bramkę zdobywa Krystian Bęben i gospodarze prowadzili w meczu na chwilę przed końcowym gwizdkiem. Mimo prób ze strony Szynwałdu wynik już się nie zmienił a ostateczny wynik tej potyczki brzmi 4-3 dla Tuchovii.

LKS Ładna pauzowała w tej kolejce.

W następny odbędą się następujące spotkania w Klasie Okręgowej:

LUKS Skrzyszów vs Wisła Szczucin, 23 kwietnia, 11:00,

DERBY GMINNE!! LKS Szynwałd vs LKS Ładna,23 kwietnia, 13:00,

W tabeli tarnowskiej klasy okręgowej LKS Szynwałd zajmuje 3 pozycję , LUKS Skrzyszów jest na 5 pozycji a LKS Ładna na 7 miejscu.

Porażka Pogorii i Łękawicy.

W Wielką Sobotę Pogoria Pogórska Wola udała się na mecz wyjazdowy z LKS Wierzchosławice-Ostrów. Pogoria na wiosnę odniosła 3 zwycięstwa oraz zanotowała 1 porażkę. Natomiast bilans gospodarzy wynosi  remis oraz porażka, co stawiało w roli faworyta drużynę gości. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze już w 2 minucie po dograniu piłki przez Przemysława Woźniaka wynik otworzył Radosław Kozik i LKS Wierzchosławice-Ostrów prowadził 1-0. Pogoria podrażniona ciosem zadanym na początku meczu starała się wyrównać. Jednak to gospodarze w 24 minucie  podwyższyli prowadzenie za sprawą duetu Woźnik-Kozik a bramkę ponownie zdobył  Radosław Kozik. Wynik do przerwy wynosił 2-0 dla gospodarzy. Jak mawia stare piłkarskie porzekadło 2-0 to bardzo niebezpieczny wynik. Pogoria pokazała przed tygodniem, że bramki potrafi strzelać pokonując 9-1 Viktorię Koszyce Małe. Ma również w swoich szeregach będącego w dobrej dyspozycji strzeleckiej Konrada Grelę, co zwiastowało ciekawie zapowiadającą się 2 połowę spotkania. Pomimo dogodnych sytuacji w 2 połowie wynik meczu się nie zmienił  i Pogoria przegrała wyjazdowe spotkanie 2-0. Pogoria zajmuje 3 miejsce w A klasie.

KS Łękawica podejmowała na własnym terenie Zryw Wielką Wieś. Łękawica przed tygodniem udanie zainaugurowała wiosnę pokonując Radlną 3-1.  Zryw Wielka Wieś w pierwszym wiosennym meczu poległ na własnym terenie z Rudką Bobrowniki Komorów 0-2. W pierwszych fragmentach meczu kibice nie oglądali bramek. Dopiero w 23 minucie wynik otworzył Paweł Sumara i Łękawica przegrywała 0-1. Gra była bardzo wyrównana, a obie drużyny dążyły do zdobywania bramek. Ta sztuka udała się gościom, którzy zdobyli 2 bramkę. Na listę strzelców wpisał się  Adam Nadolnik i Zryw prowadził do przerwy 2-0. Druga bramka wyraźnie dodała pewności drużynie gości. W drugiej połowie 3 bramkę dla Zrywu zdobył Maksymilian Mizera. KS Łękawica nie była w stanie w żaden sposób zdobyć bramki w tym meczu. Zryw będący w dobrej dyspozycji strzeleckiej w tym dniu dołożył kolejne trafienia a do bramki dwukrotnie trafił Marcin Olszak. Mecz zakończył się zwycięstwem Zrywu Wielka Wieś 5-0. KS Łękawica zajmuje 3 miejsce w B kasie.

Pogoria Pogórska Wola podejmować będzie u siebie Iskrę Tarnów w dniu 24.04 o godz. 16:00, a KS Łękawica w meczu wyjazdowym zagra z LKS Niwką 23 kwietnia o 16:00.

Fot: Oliwia Buras, Zryw Wielka Wieś vs KS Łękawica