Przejdź do stopki

Piłkarski Raport

Treść

Zespoły piłkarskie powróciły do rywalizacji w rozgrywkach ligowych.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpił LUKS Skrzyszów, który w meczu wyjazdowym podejmował drużynę KS Nowa Jastrząbka-Żukowice. W pierwszych fragmentach meczu nie padła żadna bramka. W 36 minucie wynik spotkania otworzył zawodnik gospodarzy Helton Carlos Goncalves. W pierwszej połowie, mimo sytuacji z obu stron, więcej bramek nie padło. W drugiej odsłonie rywalizacji goście starali się doprowadzić do wyrównania, natomiast gospodarze podwyższyć wynik. Skuteczniejsi pod bramką rywala okazali się gospodarze. Bramkę na 2:0 strzelił Kamil Kasprzykowski ustalający wynik rywalizacji.

KS Nowa Jastrząbka Żukowice 2:0 LUKS Skrzyszów

LKS Szynwałd podejmował w meczu wyjazdowym lidera rozgrywek po rundzie jesiennej Unię II Tarnów. Mecz lepiej rozpoczął się dla gości. W 8 minucie Filip Szczurek pokonał bramkarza, wyprowadzając gości na prowadzenie. W kolejnych minutach zespoły dążyły do zdobywania bramek. Skuteczniejszy okazał się zespół Unii. W 25 minucie Dawid Poliszak pokonał Kacpra Zapałę, podwyższając wynik na 0:2 oraz ustanawiając wynik do przerwy. Wynik pozostawał otwarty i zespół gości, mimo prowadzenia, nie mógł być pewny końcowego sukcesu. Wynik ustalony do przerwy utrzymywał się do 85 minuty. Ponownie skutecznie zaatakowały „Jaskółki”. Na listę strzelców wpisał się Filip Padło, zdobywając bramkę na 0:3. W doliczonym czasie gry „kropkę na i” postawił Jakub Bednarek, ustalając wynik rywalizacji.

LKS Szynwałd 0-4 Unia II Tarnów

LKS Ładna w meczu wyjazdowym podejmowała zespół Dunajca Zbylitowska Góra. Mecz nie najlepiej rozpoczął się dla gospodarzy. W 18 minucie czerwoną kartką został ukarany Paweł Goliński i Dunajec w dalszej części rywalizacji grał w osłabieniu. Goście skutecznie wykorzystali okres gry w przewadze. W 35 minucie pierwszą bramkę zdobył Grzegorz Jasiak. Goście po pierwszej bramce poszli za ciosem. W 37 minucie drugą bramkę strzelił Mateusz Orlik, ustanawiając wynik do przerwy. W drugiej połowie zawodnicy z Ładnej ponownie skutecznie zaatakowali. W 61 minucie bramkę strzelił Arkadiusz Szczerba, umacniając gości na prowadzeniu 0:3. Gospodarze w tym meczu nie mając nic do stracenia ruszyli do ataku. W 79 minucie pierwszą bramkę dla Dunajca strzelił Sławomir Sumara, ustalając wynik spotkania.

Dunajec Zbylitowska Góra 1-3 LKS Ładna

KS Łękawica w 14 kolejce udała się na mecz wyjazdowy z KS US Śmigno. Gospodarze grając przed własną publicznością od początku spotkania ruszyli do ataku. W 13 minucie pierwszą bramkę strzelił Dawid Pacura. Gospodarze „złapali wiatr w żagle” i dążyli do kolejnych trafień. W 22 minucie prowadzenie podwyższył Bartłomiej Marek, strzelając drugą bramkę. Gospodarze w dniu meczu byli bardzo dobrze dysponowani. Trzecią bramkę w 28 minucie strzelił Adam Skrobiś. Gościom udało się odpowiedzieć na trafienia gospodarzy. W 38 minucie piłkę do bramki skierował Grzegorz Siedlik, ustalając wynik do przerwy. Po zmianie stron mimo sytuacji z obu stron wynik nie uległ zmianie.

KS US Śmigno 3-1 KS Łękawica

W miniony weekend odbyła się 14 kolejka A klasy oraz 15 kolejka Klasy Okręgowej . Prezentujemy wyniki poszczególnych spotkań :

LKS Szynwałd 2-1 KS Rzuchowa

LUKS Skrzyszów 1-2 LUKS Zalipie

LKS Ładna 4-0 Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska

Pogoria Pogórska Wola 1-4 LKS Rudka

KS Łękawica 9-0 KS Ryglice

W tabeli klasy okręgowej LKS Ładna awansowała na 7 miejsce, LKS Szynwałd utrzymuje 10 pozycję, LUKS Skrzyszów spadł na 12 lokatę. W rozgrywkach "A" klasy Pogoria Pogórska Wola utrzymuje 4 pozycję, natomiast w rozgrywkach klasy "B" KS Łękawica awansowała na 9 miejsce.