Przejdź do stopki

LKS Ładna zwycięska w derbach

Treść

W miniony weekend odbyła się 18 kolejka klasy okręgowej. Na pierwszym planie były derby gminy Skrzyszów, pojedynek LKS Ładnej z LUKS-em Skrzyszów.

W 7 min gospodarze przeprowadzili szybki atak prawą stroną boiska. Prostopadłą piłkę na wolne pole otrzymał Arkadiusz Szczerba który przelobował wychodzącego bramkarz, otwierając wynik spotkania 1:0. W 10 min rzut wolny tuż przed polem karnym gospodarzy miał LUKS Skrzyszów, jednak piłka po strzale Majerczyka poszybowała nad bramką. W 16 min piłka została wrzucona w pole karne gospodarzy. Zawodnik LKS-u został sfaulowany i sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Szarkowicz, doprowadzając do wyrównania. W 33 min Ładna odzyskała piłkę w środkowej części boiska, futbolówka trafiła do Jakuba Trzpisa, który minął obrońcę i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 2:1. W 37 min Szarkowicz przeprowadził rajd prawą stroną boiska i zagrał piłkę wzdłuż pola karnego. W ostatniej chwili skutecznie interweniował obrońca. W 38 min w polu karnym gospodarzy upadł Bartosz Podlasiewicz, jednak sędzia nie odgwizdał przewinienia. Po zmianie stron LUKS Skrzyszów ruszył do odrabiania strat, stwarzając groźne sytuacje pod bramką LKS-u. W 56 min groźny strzał oddał Krystian Kozioł, jednak dobrze interweniował bramkarz. W 60 min atak prawą stroną przeprowadzili gospodarze. Piłka wrzucona została na dalszy słupek, trafiłając pod nogi Jakuba Trzpisa który podwyższył prowadzenie gospodarzy na 3:1. W 70 min Krystian Kozioł oddał strzał na bramkę gospodarzy, jednak dobrze interweniował bramkarz. W końcowych fragmentach LUKS Skrzyszów przeprowadzał ataki na bramkę LKS Ładnej, chcąc odrobić straty. Wynik meczu już się nie zmienił.

LKS Ładna 3:1 LUKS Skrzyszów

LKS Szynwałd podejmował w meczu wyjazdowym KS Nową Jastrząbkę – Żukowice. W pierwszych minutach spotkania nie padła żadna bramka. Gospodarze grając przed własną publicznością utrzymywali się przy piłce i stwarzali groźne sytuacje. LKS Szynwałd swoje sytuacje do strzelenia bramki stwarzał po kontratakach. Zespół z Nowej Jastrząbki chciał rozmontować szyki obronne przeciwnika, lecz dobrze zdyscyplinowana obrona LKS-u odpierała groźne ataki. W 34 min gospodarze skutecznie zaatakowali. Pierwszą bramkę w meczu strzelił Jakub Walasiewicz, otwierając wynik spotkania i ustalając wynik do przerwy. W drugiej odsłonie obraz meczu nie uległ zmianie. W 60 min sędzia podyktował rzut wolny dla Szynwałdu. Dobrą sytuację pod bramką przeciwnika wykorzystał Mateusz Gliński, doprowadzając do wyrównania 1:1.

KS Nowa Jastrząbka – Żukowice 1:1 LKS Szynwałd

KS Pogoria Pogórska Wola podejmowała w meczu wyjazdowym LKS Wierzchosławice – Ostrów. W pierwszych minutach konfrontacji nie padła żadna bramka. Zespoły stwarzały groźne sytuacje pod bramkami, jednak zawodziła skuteczność. W drugiej odsłonie zespoły ruszyły do ataku chcąc zgarnąć komplet punktów. W 56 min wynik spotkania otworzył Łukasz Białas, dając prowadzenie gospodarzą 1:0. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. W 60 min bramkę strzelił Marcin Hebda, doprowadzając do remisu. W kolejnych minutach meczu drużyny starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz żadnej ze stron nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki.

LKS Wierzchosławice – Ostrów 1:1 KS Pogoria Pogórska Wola

KS Łękawica w meczu wyjazdowym podejmowała KS Tarnowiec. Gospodarze grając przed własną publicznością od początku rywalizacji ruszyli do ataku. W 6 min wynik spotkania otworzył Marcin Stelmach. W 7 min kolejną dobrą sytuację wykorzystał Patryk Kiełtyka, podwyższając prowadzenie na 2:0. Gospodarze byli bardzo dobrze dysponowani w meczu i dążyli do zdobywania kolejnych bramek. W 28 min bramkę na 3:0 strzelił Mikołaj Hajda. W końcowych fragmentach pierwszej połowy miejscowi zdobyli kolejne bramki. W 41 min piłkę w siatce umieścił Krzysztof Barszcz, w 44 min wynik do przerwy ustalił Mateusz Kulig zdobywając 5 bramkę dla gospodarzy. W drugiej połowie obraz meczu nie uległ zmianie. W 64 min wynik na 6:0 podwyższył Mikołaj Hajda. W 65 min goście „doszli do głosu”. Pierwszą bramkę dla KS Łękawicy strzelił Mateusz Kuropatwa. Ostatnie słowo w meczu należało jednak do gospodarzy. W 70 min gola strzeli Krzysztof Barszcz, a w 71 min zwycięstwo przypieczętował Mikołaj Hajda.

KS Tarnowiec 8:1 KS Łękawica

W tabeli klasy okręgowej LKS Ładna awansowała na 4 pozycję , LKS Szynwałd awansował na 9 lokatę, LUKS Skrzyszów utrzymuje 12 miejsce. W A klasie Pogoria Pogórska Wola utrzymuje 4 miejsce, w B klasie KS Łękawica pozostaje na 9 lokacie.