Przejdź do stopki

Piłkarski Raport

Treść

W minionym tygodniu odbyła się 20 i 21 kolejka rozgrywek piłkarskich.

LKS Szynwałd w ramach 20 kolejki podejmował na wyjeździe Dunajec Zbylitowską Górę. W pierwszej połowie nie padła żadna bramka. W drugiej goście otworzyli wynik spotkania. W 49 min piłkę w siatce umieścił Mateusz Gliński, dając prowadzenie drużynie gości. W 80 min Kacper Krakowski strzelił bramkę podwyższając na 0:2. LKS Szynwałd poszedł za ciosem. Gola na 0:3 w 80 min zdobył Artur Prokop, pieczętując zwycięstwo LKS Szynwałd.

Dunajec Zbylitowska Góra 0-3 LKS Szynwałd

LKS Ładna podejmowała Gosłavię Gosławice. W 21 min wynik spotkania otworzył Dominik Kwater, pokonując bramkarza gospodarzy. W 35 min bramkę strzelił Damian Bachara, podwyższając na 0:2. Dobrze dysponowana ofensywa gospodarzy dążyła do zdobywania kolejnych bramek. W 40 min ponownie na listę strzelców wpisał się Dominik Kwater. Po zmianie stron gospodarze nie mając nic do stracenia ruszyli do odrabiania strat. W 52 min pierwszą bramkę strzelił Tomasz Lipiński. LKS Ładna po zdobytej bramce „poszła za ciosem”. W 55 min bramkę kontaktową zdobył Arkadiusz Szczerba, zmniejszając stratę do rywala 2:3. Ostatnie słowo w meczu należało do drużyny gości. W 80 min piłkę w siatce umieścił Dominik Kwater, zdobywając „hat- tricka”, oraz pieczętując zwycięstwo drużyny z Gosławic.

LKS Ładna 2:4 Gosłavia Gosławice

Pogoria Pogórska Wola podejmowała WKS Siemiechów. W 12 min Jacek Śliwa zdobył bramkę. W kolejnych minutach goście „poszli za ciosem". W 22 min wynik na 2:0 podwyższył Dawid Gucwa. Po zmianie stron goście z Siemiechowa ponownie zaatakowali. W 46 min bramkę na 3:0 strzelił Bartłomiej Chlipała. W 52 min dobrą sytuację na bramkę zamienił Jacek Śliwa. Obydwa zespoły stwarzały groźne sytuacje podbramkowe, jednak skuteczniejsi w swoich poczynaniach byli goście. W 80 min bramkę strzelił Dawid Gucwa, ustalając wynik spotkania.

Pogoria Pogórska Wola 0:5 WKS Siemiechów

KS Łękawica w meczu wyjazdowym podejmowała Alfę Siedliska. W pierwszej połowie spotkania goście prowadzili grę, lecz mimo sytuacji podbramkowych nie zdołali pokonać bramkarza gospodarzy. Alfa Siedliska swoich szans na zdobycie bramki szukała w kontratakach. Po pierwszej połowie lepsi okazali się gospodarze, prowadząc do przerwy 2:0. W drugiej połowie goście nie mając nic do stracenia ruszyli do odrabiania strat. Mateusz Kempa wykorzystał dobrą sytuację, „lobując” bramkarza gospodarzy. W kolejnych minutach KS Łękawica dążyła do odrabiania strat. Mateusz Kempa został faulowany w polu karnym. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł sam poszkodowany, który doprowadził do wyrównania. Ostatnie słowo w meczu należało do gości. Bramkę na wagę 3 punktów strzelił Mateusz Kempa, który podcinką nad bramkarzem skompletował „hat- tricka”.

Alfa Siedliska 2:3 KS Łękawica

W ramach 20 kolejki KS Łękawica podejmowała na wyjeździe Orła Lisia Góra. Gospodarze w bieżącym sezonie radzą sobie bardzo dobrze, przewodząc w ligowej tabeli. Wynik otworzyli gospodarze. Wojciech Taraszka wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Zawodnicy z Łękawicy po stracie bramki starali się doprowadzić do wyrównania. Maksymilian Szarot dośrodkował piłkę w pole karne, a dobrą sytuację na gola zamienił Mateusz Broniec, doprowadzając do wyrównania. W drugiej połowie zespoły starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Czerwoną kartką został ukarany Bartosz Biliński i goście kończyli mecz w 10. Gospodarze mając przewagę konsekwentnie dążyli do zdobywania bramek. Dobre sytuacje na bramki zamienili Jan Białas oraz Jakub Małecki, pieczętując tym samym zwycięstwo gospodarzy.

KS Orzeł Lisia Góra 3:1 KS Łękawica

Pogoria Pogórska Wola na wyjeździe podejmowała Białą Lubaszowa. Mecz lepiej rozpoczęli goście. W 4 min Bartosz Wołkowicz podał futbolówkę do Marka Starca, który zdobył gola. Ponownie dobrym podaniem w 19 min popisał się Bartosz Wołkowicz, dogrywając piłkę do Marka Starca, który podwyższył wynik na 0:2. Grzegorz Pytel obsłużył podaniem Mateusza Soprycha, który umieścił piłkę w siatce 0:3. Tuż przed przerwą Mariusz Dziubaczka dwukrotnie pokonał bramkarza gości, wpisując się na listę strzelców w 42 oraz 44 min spotkania.W drugiej odsłonie zespoły nadal prowadziły ofensywny styl gry. W 68 min bramkę wyrównującą zdobył Konrad Marek. W końcowych fragmentach rywalizacji głos należał jednak do graczy Pogorii. W 75 min gola na 3:4 zdobył Marek Starzec. W końcówce spotkania Pogoria Pogórska Wola zadała przeciwnikowi dwa decydujące ciosy. W 83 min piłkę w siatce umieścił Grzegorz Pytel, a wynik spotkania w 90 min ustalił Wojciech Olszówka.

Biała Lubaszowa 3:6 Pogoria Pogórska Wola

LKS Szynwałd w 21 kolejce u siebie podejmował Dąbrovię Dąbrowa Tarnowska. Po bardzo wyrównanym spotkaniu mecz zakończył się remisem 1:1. Bramki zdobyli Mateusz Gliński dla gospodarzy oraz Patryka Kaczówka (Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska).

LKS Szynwałd 1:1 MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska

LKS Ładna na wyjeździe podejmowała lidera rozgrywek Unię II Tarnów. Mecz bardzo dobrze rozpoczęli goście. W 8 min wynik spotkania otworzył Jakub Smoła, pokonując bramkarza gospodarzy 0:1. W 43 min goście ponownie skutecznie zaatakowali. Bramkę zdobył Daniel Zaucha, ustalając wynik do przerwy 0:2. Po zmianie stron gospodarze ruszyli do odrabiania strat. W 53 min bramkę kontaktową strzelił Dawid Podliszka. W 70 min bramkę wyrównującą strzelił Oliwier Soprych. LKS Ładna po utraceniu prowadzenia, szybko odpowiedziała. W 72 min Tomasz Paproch zdobył bramkę dającą prowadzenie LKS Ładnej. W końcowych fragmentach pomimo dobrych sytuacji z obu stron, wynik nie uległ zmianie.

Unia II Tarnów 2-3 LKS Ładna

LUKS Skrzyszów w meczu wyjazdowym podejmował Wisłę Szczucin. Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla gości. W 4 min pierwszą bramkę zdobył Olgierd Kiszka. W kolejnych minutach piłkarze ze Skrzyszowa poszli za ciosem. W 15 min wynik na 2:0 podwyższył Tomasz Lis. W 18 min na trafienia gości odpowiedział Filip Gądek, zdobywając bramkę kontaktową. W kolejnych minutach zespoły prowadziły akcje ofensywne, skuteczniejsi byli jednak przyjezdni. Ponownie Olgierd Kiszka umieścił piłkę w siatce 1:3. Gospodarze grając przed własną publicznością nie dawali za wygraną. W 38 min bramkę zdobył Wojciech Mach, ustalając wynik do przerwy 2:3. Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, lepiej rozpoczęła drużyna ze Skrzyszowa. W 47 min bramkę na 2:4 strzelił Krystian Kozioł. W 55 min w drużynie gości czerwoną kartkę obejrzał Tomasz Lis, a w 67 min zawodnik gospodarzy Antoni Bociek. W 71 min strzelił on bramkę na 2:5, kompletując tym samym hat-tricka. Wisła Szczucin starała się odrabiać straty. W 77 min Adam Gmyr wpisał się na listę strzelców 3:5. W końcowych fragmentach spotkania, ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych. W 88 min bramkę strzelił Krystian Szarkowicz, ustalając wynik.

Wisła Szczucin 3-6 LUKS Skrzyszów