Przejdź do stopki

LKS Ładna zwycięska w derbach

Treść

W miniony weekend odbyła się 22 kolejka rozgrywek.

W klasie okręgowej na pierwszy plan wysuwało się spotkanie derbowe pomiędzy LKS Ładną a LKS Szynwałd. W rundzie jesiennej w Szynwałdzie lepsi okazali się gospodarze zwyciężając 4:3. W pierwszych minutach spotkania mimo sytuacji z obu stron nie padła żadna bramka. W 18 min piłkę dośrodkowaną w pole karne gości przejął Grzegorz Jasiak i pokonał Kacpra Zapałę, otwierając wynik spotkania 1:0. W kolejnych minutach LKS Szynwałd starał się doprowadzić do wyrównania, jednak brakowało skuteczności. W końcowych fragmentach pierwszej połowy nie padła żadna bramka i LKS Ładna prowadziła do przerwy z LKS Szynwałd 1:0. Po zmianie stron goście starali się odwrócić losy rywalizacji. W 60 min Kamil Kantor oddał groźny strzał z dystansu, jednak dobrze w bramce interweniował Mateusz Sołtyk. W kolejnych minutach przyjezdni nadal atakowali, brakowało jednak skuteczności. W 66 min Kacper Krakowski oddał strzał zza pola karnego, lecz dobrze dysponowany w tym meczu bramkarz gospodarzy popisał się kolejną dobrą interwencją. W końcowych fragmentach LKS Szynwałd starał się zdobyć bramkę wyrównującą, jednak wynik meczu nie uległ zmianie.

LKS Ładna 1:0 LKS Szynwałd

LUKS Skrzyszów u siebie podejmował Gosłavię Gosławice. W 13 min pierwszą bramkę strzelił Andrzej Chłopecki otwierając wynik spotkania 0:1. W 27 min pierwszą bramkę dla gospodarzy strzelił Kamil Wojtanowski doprowadzając do wyrównania. Zespoły prowadziły ofensywny styl gry i dążyły do zdobywania kolejnych bramek. W 34 min Michał Kwater zdobył bramkę na 1:2 dla przyjezdnych. Gospodarze ponownie musieli „gonić wynik”. W 37 min Olgierd Kiszka strzelił bramkę, ustalając wynik do przerwy 2:2. Po zmianie stron LUKS Skrzyszów pierwszy raz w meczu objął prowadzenie po trafieniu Krystiana Szarkowicza w 52 min spotkania 3:2. Zawodnicy Gosłavi Gosławice po utracie prowadzenia starali się wyrównać stan rywalizacji. W 63 min Dominik Kwater zdobył bramkę wyrównującą 3:3. W 73 min niefortunną interwencję zaliczył Dawid Sroka, umieszczając piłkę we własnej bramce 4:3. LUKS Skrzyszów starał się utrzymać prowadzenie, ostatnie słowo w meczu należało jednak do przyjezdnych. W 90 min bramkę strzelił Robert Pawłowski ustalając wynik spotkania.

LUKS Skrzyszów 4:4 Gosłavia Gosławice

Pogoria Pogórska Wola przed własną publicznością podejmowała Dunajec Mikołajowice. W pierwszych fragmentach spotkania nie padła żadna bramka. Zespoły stwarzały groźne sytuacje podbramkowe jednak brakowało skuteczności.  W 45 min goście skutecznie zaatakowali. Na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Gajdur ustalając wynik do przerwy 0:1. Po zmianie stron gospodarze starali się doprowadzić do wyrównania stwarzając groźne sytuacje pod bramką przyjezdnych. Pomimo sytuacji z obu stron wynik meczu pozostał bez zmian.

Pogoria Pogórska Wola 0:1 Dunajec Mikołajowice.

KS Łękawice pauzowała w bieżącej kolejce rozgrywek.

W tabeli klasy okręgowej LKS Ładna awansowała na 3 pozycję, LKS Szynwałd pozostaje na 9 miejscu, LUKS Skrzyszów plasuje się na 12 lokacie. W rozgrywkach A klasy Pogoria Pogórska Wola jest na 5 miejscu, natomiast w B klasie KS Łękawica zajmuje 8 miejsce.