Przejdź do stopki

Piłkarski Raport

Treść

W miniony weekend odbyła się 7 kolejka klasy okręgowej. Na pierwszy plan wysuwało się derbowe starcie pomiędzy LKS Ładną a LUKS Skrzyszów. Zespoły od początku rywalizacji nastawione były na zdobywanie bramek. W 2 min Mariusz Pawłowski umieścił piłkę w siatce, otwierając wynik spotkania 1:0. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. W 4 min Krystian Szarkowicz umieścił piłkę w siatce, doprowadzając do wyrównania 1:1. Zespoły nie zwalniały tempa i w kolejnych fragmentach rywalizacji dążyły do zdobywania bramek. W 14 min ponownie skutecznie zaatakowali gospodarze. Piłkę w siatce umieścił Tomasz Paproch, dając prowadzenie LKS Ładnej 2:1. Mecz jak na derby przystało był bardzo zacięty i żadna ze stron nie zamierzała odpuszczać. W 21 min spotkania ponownie skutecznie odpowiedział zespół gości. Piłkę w siatce umieścił Bartłomiej Mądel, doprowadzając do wyrównania 2:2. W kolejnych minutach LUKS Skrzyszów „poszedł za ciosem”. W 35 min ponownie na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Mądel, dając prowadzenie drużynie gości 2:3. Gospodarze w końcowych fragmentach pierwszej połowy nie zamierzali odpuszczać. W doliczonym czasie gry bramkę zdobył Jakub Trzpis, ustalając wynik do przerwy 3:3. Po zmianie stron każda z drużyn starała się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W końcowych fragmentach rywalizacji miała miejsce groźna sytuacja w bocznej strefie boiska. Podczas walki o piłkę zawodnik gości Krystian Szarkowicz upadł bezwładnie na murawę. Zawodnicy będąc najbliżej zdarzenia zaczęli udzielać pierwszejj pomocy, aż do przyjazdu karetki pogotowia, która zabrała poszkodowanego do szpitala na dalsze badania diagnostyczne. Krystianowi życzymy dużo zdrowia oraz szybkiego powrotu na boisko. W doliczonym czasie gry goście skutecznie zaatakowali. Na listę strzelców wpisał się Wiktor Gniadek, ustalając wynik spotkania.

LKS Ładna 3:4 LUKS Skrzyszów

LKS Szynwałd przed własną publicznością podejmował MLKS Dąbrovię Dąbrowa Tarnowska. Zespoły w obecnym sezonie spisują się bardzo dobrze zajmując czołowe lokaty w ligowej tabeli. Mecz lepiej rozpoczął się dla przyjezdnych. W 12 min Adrian Maziarz zdobył bramkę otwierając wynik spotkania 0:1. Gospodarze podrażnieni utratą bramki, starali się doprowadzić do wyrównania. W 20 min niefortunną interwencję we własnym polu karnym zanotował Adrian Ciężadło i zespół gości prowadził 0:2.Gospodarze nie mając nic do stracenia dążyli do zdobywania bramek. W 37 min Mateusz Stańczyk strzelił bramkę, zmniejszając stratę do rywala 1:2. W końcowych fragmentach pierwszej połowy pomimo sytuacji z obu stron wynik już się nie zmienił. W drugiej połowie gospodarze ruszyli do odrabiania strat. W 56 min ponownie na listę strzelców wpisał się Mateusz Stańczyk, doprowadzając do wyrównania 2:2. W kolejnych fragmentach rywalizacji zespoły starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz wynik już się nie zmienił.

LKS Szynwałd 2:2 MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska

KS Pogoria Pogórska Wola przed własną publicznością podejmowała beniaminka rozgrywek Ciężkowiankę Ciężkowice. W pierwszych fragmentach rywalizacji nie padła żadna bramka. W 18 min piłkę z prawej strony dośrodkował Dariusz Kulas, a skutecznym wykończeniem głową popisał się Marcin Hebda, otwierając wynik spotkania 1:0. W kolejnych minutach gospodarze starali się podwyższyć prowadzenie. W 22 min groźny strzał na bramkę oddał Dariusz Kulas, lecz skutecznie w bramce interweniował Adrian Wilga. W 24 min groźny kontratak wyprowadziła drużyna gości, lecz skuteczną interwencję w bramce zanotował Michał Nowicki. Zespół Ciężkowianki swoje ataki konstruował głównie długimi podaniami do Łukasza Gierałta, starając się zagrozić bramce gospodarzy. W 38 min ponownie skutecznie zaatakowała drużyna gospodarzy. Dośrodkowanie z rzutu rożnego skutecznie wykończył Grzegorz Pytel, podwyższając prowadzenie gospodarzy 2:0. Goście nie mając nic do stracenia starali się zmniejszyć stratę do rywala.W 43 min sędzia podyktował rzut wolny dla Ciężkowianki w okolicach pola karnego gospodarzy.Do piłki podszedł Szymon Szczepanik, który bardzo precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego nie dając szans bramkarzowi 2:1. W końcowych fragmentach pierwszej połowy wynik już się nie zmienił. W drugiej połowie goście starali się doprowadzić do wyrównania. Zespół swój cel osiągnął w 59 min po strzale Łukasza Gierałta 2:2. Gospodarze po utracie bramki starali się odzyskać prowadzenie. W 66 min po szybkiej akcji w sytuacji „sam na sam” znalazł się Marcin Hebda, który umieścił piłkę w siatce 3:2. W końcowych fragmentach rywalizacji wynik już się nie zmienił.

KS Pogoria Pogórska Wola 3:2 KS Ciężkowianka Ciężkowice.

W 6 kolejce tarnowskiej B klasy KS Łękawica pauzowała w ligowych rozgrywkach.

W ligowej tabeli LUKS Skrzyszów pozostaje na 1 pozycji, LKS Szynwałd awansował na 6 miejsce, LKS Ładna spadła na 10 lokatę. W rozgrywkach A klasy KS Pogoria Pogórska Wola awansowała na 4 pozycję, natomiast w rozgrywkach klasy B KS Łękawica spadła na 3 pozycję.