Przejdź do stopki

Promesa dla gminy Skrzyszów w ramach programu „Cyfrowa Gmina”

    wyświetleń: 120

Treść

Gmina Skrzyszów otrzymała dofinansowanie w wysokości 429 780 zł w ramach Programu „Cyfrowa Gmina”.
Celem niniejszego programu jest wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie poziomu bezpieczeństwa technologii informatycznych.
Pandemia pokazała, jak istotne jest sprawne i umiejętne wykorzystanie technologii cyfrowych, zarówno przez samorządy we współpracy z mieszkańcami, jak i szkoły podczas nauki zdalnej. Rozwój cyfryzacji, dokupienie sprzętu, to niezwykle ważne kwestie. Pozyskane dofinansowanie pozwoli na jeszcze lepsze uruchomienie usług dla mieszkańców. Podniesiemy poziom bezpieczeństwa, poprzez cykliczną archiwizację danych, tj. tworzenie kopii bezpieczeństwa (systemy Backup) jak również zakup urządzenia klasy UTM chroniącego dane urzędu przed atakami z zewnątrz. Środki pozwolą zrealizować  zakup systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją oraz utworzonia nowej strony internetowej dostosowanej do osób niepełnosprawnych.

Program „Cyfrowa Gmina” jest projektem ogólnopolskim. Samorządy mogą liczyć na wsparcie w wysokości od 100 tys. zł do nawet 2 mln zł. W skali kraju rząd przeznacza na ten cel blisko miliard złotych. Otrzymane kwoty pomogą m.in. w zapewnieniu sprzętu i odpowiedniego oprogramowania niezbędnego do sprawnego funkcjonowania państwa oraz pozwolą na sfinansowanie szkoleń.