Przejdź do stopki

Zakończono realizację projektu pn. „Centrum Usług Wspólnych”

    wyświetleń: 66

Treść

Zakończyły się prace związane z utworzeniem Centrum Usług Wspólnych. Projekt integruje platformy samorządowe i usprawni przepływ informacji pomiędzy urzędami oraz mieszkańcami.

Głównym celem projektu było ujednolicenie i unowocześnienie systemów przechowywania danych, ich przetwarzania, obróbki, udostępniania i wymiany. W projekcie uczestniczyły 22 instytucje samorządowe z subregionu tarnowskiego i podległe im jednostki, takie jak: szkoły, przedszkola czy ośrodki pomocy społecznej. CUW nie tylko zapewni dostęp jednostek samorządu do nowoczesnych technologicznie, zdalnych systemów informatycznych, na które nie mogłyby sobie pozwolić działając samodzielnie, ale także zmniejszy dystans pomiędzy mieszkańcami a urzędami.
Projekt wpłynął na poprawę bezpieczeństwa przetwarzania danych, wymianę doświadczeń między gminami oraz zredukował koszty w samorządach. Powstała nowoczesna serwerownia wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Wartość projektu to prawie 10 mln zł, przy czym projekt w dużej części dofinansowany był z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.
Pomysłodawcą powstania Centrum Usług Wspólnych było miasto Tarnów, w projekt włączyło się 21 partnerów z subregionu tarnowskiego: powiat tarnowski oraz gminy: Bolesław, Ciężkowice, Dąbrowa Tarnowska, Gnojnik, Gręboszów, Iwkowa, Mędrzechów, Olesno, Pleśna, Radłów, Ryglice, Skrzyszów, Szczucin, Szczurowa, Szerzyny, Tuchów, Wierzchosławice, Wojnicz, Zakliczyn i Żabno.